75% Latvijas iedzīvotāju saka, ka viņiem pietiek naudas ikdienai un viņi varētu kaut ko iekrāt. Bet kur problēma? 92

TV24 raidījumā “Preses klubs” norisinās diskusija par Latvijas iedzīvotāju finansiālo stāvokli un iespējām uzkrāt.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

“SEB” bankas valdes loceklis un risku direktors Kārlis Danēvičs dalās padomos kā uzkrāt,

“Ir akadēmiskās gudrības, bet, manuprāt, tādas ielas gudrības ir vēl līmeni vērtīgākas.

CITI ŠOBRĪD LASA
Tāda ielas gudrība būtu, ka tev ir uzkrājumi vai lietas, kuras tu vari pārdot un vari iztikt bez ienākumiem 2-3 mēnešu garumā.”

Tā tad, ja ir uzkrājumi, kas nosedz izdevumus 2-3 mēnešu garumā, tas jau ir slavējami. Aplūkojot datus Danēvičs skaidro, “75% Latvijas iedzīvotāju saka, ka viņiem pietiek naudas ikdienas tēriņiem un viņi varētu kaut ko iekrāt.”

Problēma ir tā, ka tie 75% cilvēku neredz iemeslu uzkrāt, “Kur tad es krāšu? Ko tad es īsti darīšu? Ko tad Krievija darīs? Vai man vispār ir ticība ilgtermiņam? Varbūt es labāk aizbraukšu papildus ceļojumā.”

Kārlis Danēvičs uzskata, ka sabiedrībai tomēr vajadzētu iemācīties uzkrāt finanses neparedzētiem gadījumiem. “Sirds man sāp par abiem segmentiem gan par 25%, kas saka, ka nespēj uzkrāt, gan par 75%, kas spēj un varētu krāt, bet kaut kā tas nav tik veiksmīgi.”

Kārlis Danēvičs arī min Igaunijas piemēru, kur katram otrajam pilsonim ir savs uzņēmums un sava investīcija. Viņš dalās pārdomās, ka iespējams, ja cilvēki investētu valsts uzņēmumu akcijās, viņi vairāk sekotu jaunumiem par aktualitātēm tajos. Tā būtu tiešāka asociācija valsts uzņēmumu finansiālajam stāvoklim ar savu personīgo finanšu situāciju.

“Tas tomēr ir tas, kas Latvijai  arī tajā apgaismības līmenī ir jāsaprot, ka birža nav slēpta privatizācija. Tas nav kaut kas ļauns. Birža ir veids kā mēs jūtamies piederīgāki Latvijas valstij un kā mēs varam krāt, investējot savā zemē, savā ostā, savā “Rīgas ūdenī” un tā tālāk.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.