72 gadus vecs vīrietis 8 dienas nodzīvo ar zobu protēzēm rīklē 0
Kādam 72 gadus vecam kungam operācijas laikā “pazuda” zobu protēzes, kuras ārsti atrada vien pēc 8 dienām. Vīrietim veica operāciju, lai izgrieztu masu, kas izveidojusies vēdera dobumā. Operācija tika veikta caur barības vadu, tomēr pirms tam ārsti aizmirsuši izņemt vīrieša zobu protēzes, raksta CNN.
Pēc sešām dienām kungs atgriezās slimnīcā, sūdzoties par asiņu garšu mutē, apgrūtinošu elpošanu un nespēju norīt ēdienu. Ārsti uzreiz nevarēja noteikt sūdzību iemeslu, iedeva vīrietim mutes skalojamo līdzekli, antibiotikas un steroīdus.
Pēc divām dienām vīrietis atgriezās un nu jau situācija bija krietni nopietnāka, vīrieša “pazudušās” protēzes bija izraisījušas krūšu kurvja infekciju. Rentgena laikā tika atklāts pusloka objekts, kas atrodas tieši virs kunga balsenes, veidojot iekaisumu un tūsku.
Lai izņemtu iesprūdušās protēzes, vīrietim bija nepieciešams veikt pāris sarežģītas operācijas, bet beigās “pazudušās” protēzes tika izņemtas no viņa rīkles. Nākamā mēneša laikā viņš vairākkārt atgriezās slimnīcā, lai cīnīties ar ārstu nolaidības komplikācijām.
Konkrētu internacionālu vadlīniju par to, kurā brīdī, ielaižot anestēziju, ir jāizņem pacienta zobu protēzes, nav, tādēļ atsevišķās slimnīcās šo procedūru veic dažādā kārtībā.
Kad cilvēkam uzliek masku, kas “iemidzina”, atstātās protēzes ļauj šo darbību veikt vieglāk, tāpēc daudzās medicīnas iestādēs protēzes tiek izņemtas tieši pirms intubācijas jeb trubiņas ievietošanas rīklē, kas nodrošina pacienta elpošanu. Šis gadījums beidzās laimīgi, tomēr ir laba mācība mediķiem, ka, iespējams, nepieciešams konkrēts kodekss, kā rīkoties, lai šāda situācija neatkārtotos.