7 vēsinātāji ādai 0

Tveicīgās dienās, kad ķermenis pārklājas sviedru lāsītēm, tā kārojas nopeldēties spirdzinošā ūdenī. Kā ādu atsvaidzināt, ja šādas iespējas nav?

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
Kokteilis
Ir vērts “nošpikot”! 10 lietas, ko bērni zina, bet pieaugušie ir aizmirsuši
Lasīt citas ziņas

Sasvīdusi un taukaina āda uzkrāj putekļus un netīrumus. Tie nosprosto poras, veicinot melno punktu un pūtīšu veidošanos. Lai to aizkavētu, vēlams ādu regulāri atvēsināt. Šādi iespējams ne vien mazināt tauku un sviedru dziedzeru aktivitāti, bet arī sašaurināt poras, skaidro kosmētiķe Ērika Zirne. 


Vasarā tipiska kļūda ir centieni nomākt svīšanu, vairākas reizes dienā mazgājot seju ar spēcīgas iedarbības ziepēm vai spirtu saturošu losjonu. Šādi tiek iznīcināts ādas dabiskais aizsargslānītis, tādēļ efekts ir gluži pretējs – pūloties šo barjeru atjaunot, dziedzerīši sāk darboties vēl čaklāk, ietaukojot ādu tik bagātīgi, ka tā sāk spīdēt. Hidrolipīdu slāni vājina arī saules ultravioletais starojums, tādēļ siltajā sezonā jo īpaši svarīgi ir rūpēties par tā uzturēšanu. Bez tā āda strauji kļūst sausa un jutīga, piekodina kosmētiķe. 


CITI ŠOBRĪD LASA

1. Labs risinājums karstām dienām ir izsmidzināmais ūdens sejai.


To uzpūšot, ādai uzlīst viegla, tikko jaušama migliņa, kas acumirklī sniedz patīkamu vēsuma sajūtu. Līdzekli droši var smidzināt arī uz grima, tas neizplūdīs, gluži pretēji – pūderis un acu ēnas labāk nofiksēsies. 


Aerosolā lielākoties ir tīrs, minerālvielām bagātīgs avota ūdens. Taču ir arī tādi, kam pievienoti dažādi augu ekstrakti un ēteriskās eļļas. Tie ne vien patīkami smaržo, bet arī uzlabo ādas izskatu. 


Šādu atvēsināšanās līdzekli ļoti vienkārši var pagatavot arī pats. Nepieciešams vien tīrs – vēlams avota vai negāzēts minerālais – ūdens un izsmidzinātājs. Ja vēlas, tam var pievienot drusciņu kādas ēteriskās eļļas ar sev tīkamu aromātu. Uz simt mililitriem – trīs pilienus. 


Daudzas ēteriskās eļļas palīdz ādas izskatu padarīt veselīgāku, piemēram, rožu esence efektīvi mitrina, bet tējaskoka – dziedē pūtītes. Nevajadzētu izvēlēties citrusaugu, tostarp bergamotes un neroli ēteriskās eļļas, jo tās pastiprina ādas jutību pret saules ultravioletajiem stariem – var izveidoties apdegumi vai pigmenta plankumi. 


Kā lietot


Līdzekli uzsmidzina no 15–20 centimetru attāluma. Uzturoties ārā, jāņem vērā, ka mitra āda labāk pievelk saules ultravioleto starojumu. Tādēļ noteikti jālieto aizsargkrēms. 


2. Somiņā vērts ielikt mitrās kosmētiskās salvetes, ar ko var ātri un ērti atsvaidzināt seju. Salvetes ir piesūcinātas ar maigu attīrošu losjonu, kas palīdz atbrīvot ādu no putekļiem, sviedriem un taukiem. Salvetes nesausina ādu, jo ir bagātinātas ar mitrinošiem komponentiem, piemēram, alvejas vai godži ogu ekstraktu. Ir arī atvēsinošas – ar mentolu. 


Reklāma
Reklāma

Kā lietot


Salveti izmanto gluži tāpat kā losjonā samērcētu vates plāksnīti, saudzīgi apslaukot seju un kaklu.


3. Lielisks atsvaidzinošs līdzeklis ir micellārais ūdens, kas maigi attīra ādu, to nesausinot. Tas satur micellas – aktīvas mikroskopiskas lodītes ar tukšu viduci, kas, saskaroties ar ādu, gluži kā sīki magnētiņi pievelk, iesprosto sevī un aiznes prom netīrumus. Ar šo līdzekli var nomazgāt arī dekoratīvo kosmētiku, tostarp ūdensnoturīgu skropstu tušu.


Micellas sastāv no molekulām, kas līdzinās ādas dabisko aizsargkārtiņu veidojošajām tauku daļiņām. Tādēļ īpašais ūdens palīdz to atjaunot un pasargā ādu no mitruma zaudēšanas saules svelmē.


Ir vairāku veidu micellārie šķīdumi – dažādiem ādas tipiem. Atšķiras tiem pievienotie papildu komponenti, piemēram, gurķu ekstrakts, kas atsvaidzina, mitrina un nomierina, vai varš un cinks, kas iedarbojas antibakteriāli un normalizē tauku dziedzeru sekrēciju. 


Kā lietot


Samitrina vates plāksnīti ar micellāro ūdeni un notīra seju. Līdzeklis nav jānoskalo. Ādu viegli nosusina ar salveti. 


4. Var iegādāties uzliekamu atvēsinošu masku, kas gatavota no plānas, caurspīdīgas plastmasas un pildīta ar speciālu gelu.


Tā nosedz pieri, vaigus un degunu. Ar masku var gan divdesmit minūtes laiski pazvilnēt dīvānā, gan turpināt rosīties pa māju, jo tai ir līplentes aizdare, kas savienojas uz pakauša. Tā ir pielāgojama jebkuram galvas izmēram. 


Kā lietot


Ikreiz pirms lietošanas masku uz divdesmit minūtēm ieliek ledusskapī, kur tā var arī glabāties visu laiku.


5. Noderēs arī krēms ar atvēsinošu efektu.


Tam visbiežāk ir pievienota piparmētru ēteriskā eļļa, kuras galvenā sastāvdaļa ir mentols. Uzklājot krēmu, šis komponents acumirklī sniedz svaigu un dzestru sajūtu. Kā tas darbojas? Ādā atrodas aukstuma receptori un, tikko tā saskaras ar kaut ko ļoti vēsu, sūta signālu smadzenēm. Šos receptorus aktivē arī mentols. Savā ziņā smadzenes tiek apmānītas, jo mentols nemaz nav auksts, taču krēms patiešām atdzesē ādu.


Turklāt piparmētru ēteriskā eļļa iedarbojas antibakteriāli, mazina svīšanu un veicina poru sašaurināšanos. 


Šādu krēmu ieteicams lietot pēc sauļošanās, jo tas nomierina sakairinātu, ap-
sārtušu ādu un dziedē saules apdegumus. 


Atvēsinošiem krēmiem ir viegla konsistence. Tie ātri iesūcas ādā, to dziļi mitrinot un neradot taukainuma sajūtu. 


Kā lietot


Krēmu klāj uz tīras ādas. 


6. Ādu atspirdzina liega masāža ar ledus kubiņu.


Vislabāk tā pagatavošanai izmantot avota vai negāzētu minerālūdeni, jo no krāna tekošais sausina. Taukainas un problemātiskas ādas kopšanai var lietot sasaldētu kliņģerīšu, piparmētru, kumelīšu vai ceļmallapu uzlējumu, kas iedarbojas antibakteriāli. Sausu ādu vienlaikus vēsina un mitrina piena, saldā krējuma vai sūkalu kubiņi (pēc tiem gan seja jānoskalo). Normālu ādu lieliski atsvaidzina zaļās tējas ledutiņi. 


Šāda masāža paātrina raga kārtiņas nolobīšanos un jaunu šūnu veidošanos, kā arī sašaurina poras. 


Kā lietot


Slidina ledus gabaliņu pa ādu, ievērojot masāžas līnijas – no sejas centra uz sāniem, no kakla apakšas uz augšu. Nosusina ar mīkstu dvieli. Vasarā var atveldzēt ādu ar ledutiņiem, cik vien bieži tīk. Tos nelieto, ja āda ir pārsauļota sārta. Stindzinošs aukstums tai būs pārāk liels šoks, kas var stāvokli pasliktināt, veicinot lobīšanos. 


7. Atvēsinoša iedarbība ir daudzām dabas velšu maskām. 


Ar karoti izkasa alvejas mīkstumu un uzklāj sejai. Šāda maska ne vien veldzē, bet arī dziļi mitrina un mazina taukošanos. 


Jūnijā sākas zemeņu sezona! Ieziežot ādu ar saspaidītām ogām, var nošaut uzreiz divus zaķus – atvēsināt un, pateicoties to sastāvā esošajām organiskajām skābēm, attīrīt ādu no sausās atmirušo šūnu virskārtiņas. 


Pavisam ātrs un vienkāršs veids, kā atvēsināties, ir maigi ierīvēt ādu ar gurķa šķēli. Efekts būs spēcīgāks, ja pirms tam šo dārzeni desmit minūtes paturēsiet ledusskapī. Gurķa sula dziļi mitrina un nomierina ādu, tādēļ šāda procedūra īpaši ieteicama pēc saules peldēm. 


Seja ātri atgūs komforta sajūtu, ja to iesmērēs ar sulīgu un vēsu arbūza mīk-
stumu. 


Kā lietot


Pirms uzklāt masku, nomazgā seju. Masku tur 15–20 minūtes, noskalo ar siltu ūdeni.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.