7 pazīmes, kas liecina, ka neuzticīgais partneris nenožēlo izdarīto 0
Daudzi ir pārliecināti, ka nepiedos krāpšanu, bet, kad tā notikusi un neuzticīgais zvēr, ka viņš nekad vairs nepieļaus tādu kļūdu, viņi aizmirst sev doto solījumu, piedod un dod otru iespēju. Bet ko tad, ja partneris nav pelnījis piedošanu un viņa nožēla ir tikai kārtējie meli?
Partnera krāpšana, iespējams, ir viens no sāpīgākajiem emocionālajiem pārdzīvojumiem. Mīļotā cilvēka nodevība salauž mūsu sirdi. “Nekas nepārspēj sāpes, bailes un niknumu, ko jūtam, uzzinot, ka partneris, kurš zvērēja uzticību, ir piekrāpis. Drausmīgas nodevības sajūta mūs burtiski aprij. Daudziem šķiet, ka viņi nekad nespēs uzticēties partnerim un vispār nevienam citam,” saka psihoterapeits un seksologs Roberts Veiss.
Neskatoties uz to, iespējams, tu joprojām mīli šo cilvēku un vēlies palikt kopā, protams, ja viņš vairs nekrāps un pieliks visas pūles, lai atjaunotu attiecības. Visticamāk, partneris bezgalīgi atvainojas un apliecina, ka viņš nevēlējās tevi tik ļoti sāpināt. Taču tu labi zini, ka ar to nepietiek un nekad arī nepietiks.
Viņam būs jāpieliek daudz pūļu, lai atjaunotu savstarpēju uzticēšanos, kļūtu pilnīgi godīgs un atvērts. Droši vien viņš nolems to darīt, pat apsolīs. Neskatoties uz to, nav izslēgts, ka nākotnē viņš atkal salauzīs tavu sirdi.
Lapa psychologies.ru nosauc 7 pazīmes, ka neuzticīgais partneris nav nožēlojis grēkus un nav pelnījis piedošanu.
1. Viņš turpina krāpt
Pārāk daudz cilvēku, kuriem ir nosliece uz krāpšanu, neskatoties uz sekām, nespēj apstāties. Savā ziņā viņi līdzinās narkomāniem. Viņi turpina krāpt pat tad, kad ir pilnībā atmaskoti un visa viņu dzīve sāk grūt. Par laimi, tas neattiecas uz visiem. Daudzi pēc atmaskošanas patiesi nožēlo grēkus un dara visu iespējamo, lai nogludinātu vainu, neatkārtojot iepriekšējās kļūdas. Bet daži nevar vai nevēlas apstāties un turpina nodarīt ciešanas partnerim.
2. Viņš turpina melot un glabāt noslēpumus
Kad nodevības fakts atklāts, vainīgie parasti tiecas turpināt melot, un, ja viņus piespiež atzīties, atklāj tikai daļu patiesības, turpinot glabāt savus noslēpumus. Pat ja viņi vairs nav neuzticīgi, viņi turpina mānīt partneri par kaut ko citu. Cilvēkam, kurš pārdzīvojis nodevību, tādi meli var būt ne mazāk sāpīgi kā pati neuzticība.
3. Viņš notikušajā vaino jebkuru, izņemot sevi
Daudzi neuzticīgi partneri attaisno un izskaidro savu uzvedību, uzveļot vainu par notikušo kādam citam vai kaut kam citam. Nodotajam partnerim tas var būt sāpīgi. Ir ļoti svarīgi, lai neuzticīgais partneris pilnībā uzņemtos atbildību par notikušo. Diemžēl daudzi to ne tikai nedara, bet pat mēģina vainot partneri savā nodevībā.
4. Viņš atvainojas un gaida, ka tūlīt tiks piedots
Daži krāpnieki domā, ka pietiek atvainoties, un saruna beigusies. Viņi ir ļoti neapmierināti vai sāk dusmoties, kad saprot, ka partnerim šajā jautājumā ir atšķirīgs viedoklis. Viņi nesaprot, ka ar savu nodevību, meliem un noslēpumiem ir iznīcinājuši visu uzticēšanos starp jums un visu jūsu uzticēšanos attiecībām. Tu nevari piedot partnerim, kamēr viņš nav izpelnījies šo piedošanu, pierādot, ka atkal ir uzticēšanās cienīgs.
5. Viņš mēģina piedošanu “nopirkt”
Tipiska daudzu partneru kļūdainā taktika pēc nodevības ir mēģinājums atgūt uzticēšanos ar “kukuļošanu”, dāvinot ziedus un rotas, uzaicinot uz restorāniem. Kā “kukuļošanas” līdzeklis var kalpot pat sekss. Dāvanas, lai arī cik dārgas un pārdomātas tās būtu, nespēj dziedēt nodevības cirstās brūces.
6. Viņš cenšas kontrolēt tevi ar agresiju un draudiem
Dažreiz, lai “nomierinātu” pamatoti dusmīgo partneri, krāpnieks sāk draudēt ar šķiršanos, finansiālā atbalsta pārtraukšanu vai kaut ko citu. Dažos gadījumos viņam izdodas iebiedēt partneri un pakļaut sev. Taču tādi cilvēki nesaprot, ka viņu izturēšanās iznīcina emocionālo tuvību pārī.
7. Viņš mēģina tevi nomierināt
Daudzi partneri, kad kļuvis zināms par viņu nodevību, saka ko līdzīgu: “Dārgā/-ais, nomierinies, nekas briesmīgs nav noticis. Tu zini, ka es tevi mīlu, un vienmēr esmu mīlējis. Tu izpūt no mušas ziloni.” Ja kādreiz esi dzirdējis ko līdzīgu, labi zini, ka tādi mēģinājumi nomierināt (pat ja tas uz kādu brīdi izdodas) nekad nespēs atjaunot uzticību, kas zaudēta pēc nodevības. Turklāt klausīties to ir ļoti sāpīgi, jo patiesībā partneris skaidri norāda, ka tev pat nav tiesību dusmoties par viņa nodevību.