
1. Tu esi izturīgs pret aukstumu 0
Neandertālieši dzīvoja skarbos apstākļos, tostarp Eiropas ledus laikmeta klimatā, tāpēc viņu ķermenis bija pielāgojies aukstumam. Ja tev šķiet, ka auksts laiks tevi ne pārāk uztrauc, vai vari viegli izturēt zemākas temperatūras bez pastāvīgas drebēšanas, tas varētu būt saistīts ar neandertāliešu gēniem. Pētījumi liecina, ka gēni, kas saistīti ar ādas pigmentāciju un tauku slāņa veidošanos, palīdzēja neandertāliešiem uzturēt siltumu, un šīs īpašības ir mantotas daudziem mūsdienu eiropiešiem.
Kāpēc tas ir labi? Šāda izturība pret aukstumu var būt noderīga, dzīvojot aukstākos reģionos vai nodarbojoties ar aktivitātēm brīvā dabā, piemēram, pārgājieniem ziemā. Turklāt tā var nozīmēt, ka tu patērē mazāk enerģijas, lai uzturētu ķermeņa siltumu.
Zinātnieki no Maksa Planka Evolucionārās antropoloģijas institūta ir atklājuši, ka neandertāliešu gēni, kas saistīti ar keratīna ražošanu ādā un matos, uzlaboja aizsardzību pret aukstumu un mitrumu. Tas var izskaidrot, kāpēc dažiem cilvēkiem ir biezāka āda vai izteiktāka apmatojuma klātbūtne, kas kalpo kā dabisks izolators. Ja esi pamanījis, ka tava āda ātri pielāgojas aukstiem laikapstākļiem vai tev ir mazāka jutība pret aukstumu nekā citiem, tas var būt neandertāliešu mantojums, kas izpaužas tavā fizioloģijā.