7 padomi no Latvijas slavenībām: kā nofotografēt selfijus 0
Ir izpētīts, ka aptuveni viena no trīs ar telefonu uzņemtajām fotogrāfijām mūsdienās ir pašbilde jeb selfijs. Tas norāda, ka selfijs jau sen nav vairs tikai glīta bilde ar sevi, bet gan fotogrāfija, ar kuras palīdzību atainot savas emocijas un atmiņas. Tam piekrīt arī vairākas Latvijas sabiedrībā zināmas personas un kopā ar Samsung dalās septiņos praktiskos knifos, kā veidot pašbildi ar stāstu.
Padoms #1 Dziedātāja Adriana Miglāne
Dziedātāja Adriana Miglāne pašbildes iesaka veidot tā, lai tajās tiek atspoguļotas patiesas emocijas – ja vēlies, smaidi, raudi vai rādi nopietnu seju, galvenais, esi īsts. Tāpat kā uz skatuves, arī sociālajos tīklos skatītāji spēj atšķirt samākslotību no dabiskuma. “Es savos sociālajos tīklos atspoguļoju pašbildes, kas ataino manas emocijas vai atmiņas par kādu notikumu un domāju, ka mani sekotāji novērtē,” saka Adriana.
Padoms #2 Dzīvesstila blogere Unika Annika
“Es savos sociālajos tīklos publicētās pašbildes labprāt papildinu ar rakstisku stāstu. Šis, manuprāt, ir labs, ātrs un ērts veids, kā saviem sekotājiem nodot kādu sev tajā brīdī svarīgu vēstījumu vai pārdomas. Turklāt reizēm pietiek vien ar pāris teikumiem, lai selfijs kļūtu par stāstu,” savā pieredzē dalās Instagram blogere Unika Annika.
Padoms #3 Modele Kristīne Brante
Arī modele Kristīnei Brante uzskata, ka bilde daudz lielāku nozīmi iegūst tad, kad ataino kādu notikumu no dzīves. Personīgā pieredze, garastāvoklis un novērojumi ir tas, ko sekotāji sociālajos tīklos novērtēs visvairāk. Turklāt, daloties savā pieredzē, nevajag baidīties arī no negatīvā – tas tikai parādīs, ka esi cilvēks ar dažādu sajūtu gammu, un tādējādi pretī iegūsi neviltotu atzinību.
Padoms #4 Dizaina uzņēmuma “Piparmētra” izveidotāja Rebeka Liepiņa
“Man šķiet, ka, lai uztaisītu skaistu selfiju, galvenais ir būt patiesam – iemūžināt, runāt un rakstīt to, kas dzīvo un mīt katra sirdi,” saka viena no uzņēmuma “Piparmētra” izveidotājām Rebeka Liepiņa. Viņa iesaka uzmanību pievērst arī kameras kvalitātei un bildes apstrādei, jo tādā veidā tiek atainots tikai sev raksturīgais rokraksts.
Padoms #5 Rakstniece un publiciste Sanda Krasta
Domājot par praktisku izpildījumu, Sanda Krasta, grāmatas “6 minūtes 365 dienas pateicībā” autore, citiem iesaka uzmanību pievērst kadrējumam, pozēšanu atstājot otrajā plānā. Ne tikai selfija, bet arī jebkuras citas bildes uzņemšanā viņa aicina vispirms pavērot fonu – krāsu, faktūru, lietu un priekšmetu daudzveidību. “Ne vienmēr mazāk ir labāk, bet pārsvarā gadījumu tā ir gan. Šādās reizēs man lieti noder Galaxy A8 viedtālruņa divu lēcu priekšējā kamera, kas ļauj nevēlamo fonu vienkārši “aiztušēt”, saka Sanda.
Padoms #6 Blogere Laura Grēviņa
“Manuprāt, fotogrāfijās ir svarīgi iemūžināt ne tikai līdzcilvēkus sev apkārt, dabu, priekšmetu un citas lietas, bet reizēm arī sevi pašu. Taču neuzņemu selfijus, lai parādītu, cik labi izskatos, lai gan varētu domāt, ka tas ir to galvenais mērķis,” atzīst bloga viensplusviens.lv autore Laura Grēviņa. Viņa atklāj, ka nav no tiem cilvēkiem, kurš uzņem 100 vienādas bildes, lai pēc tam izvēlētos labāko. Tāpēc, lai selfijs iznāktu dabīgs, viņa iesaka būt spontāniem – vispirms noskatīt omulīgu vietu ar labu gaismu vai fonu un tad ņemt rokās telefonu, lai tvertu mirkli šeit un tagad.
Padoms #7 Pasākumu un šovu vadītājs Mārtiņš Kapzems
“Kaut arī pēc nosaukuma varētu šķist, ka selfijs ir cilvēka pašportrets, es uzskatu, ka kopā ar draugiem taisītas pašbildes ir foršākas un atspoguļo divreiz vairāk emociju,” saka pasākumu un šovu vadītājs Mārtiņš Kapzems. Viņš pats nekautrējas uzņemt bildes pirms notikumiem, kas liek sirdij sisties ātrāk, piemēram, mirkli pirms lēciena ar izpletni vai brauciena lejā pa kalnu. Tāpat Mārtiņam patīk uzņemt selfijus pirms un pēc ceļojumiem, lai redzētu, kādas ir atšķirības. Lai sevī ieraudzītu pilnīgi dažādas sejas, viņš iesaka to izmēģināt arī citiem.