Ēšana steigā un nepietiekama padzeršanās 0
Runājot par šķidruma daudzumu, ir divi viedokļi – vieni uzskata, ka jādzer ļoti daudz, bet otri aizrāda: sievietēm noteiktā vecumā (tuvojas klimaktēriskais posms) ar dzeršanu nevajadzētu tik ļoti aizrauties.
Par normu uzskata pusotru litru šķidruma dienā, šajā daudzumā ierēķinot ūdeni, tēju, zupu, augļus, kas satur ūdeni. Daudziem nepatīk un jāpiespiežas lietot vairāk šķidruma, bet dzert vajag, jo īpaši vasarā un karstā laikā. Arī kosmetoloģei Ilzei Actiņai pa rokai ir pudele ar ūdeni, lai var kontrolēt, cik daudz izdzerts.
Dzeršana tiešā veidā nenodrošina mitrumu sejas ādai, bet ietekmē limfātisko sistēmu, vielmaiņu un veicina organisma attīrīšanos. Tā kā paši sastāvam lielā mērā no ūdens, tā bāzi vajag ik pa laikam nomainīt tāpat kā ūdeni ziedu vāzē.
Ādai padzeršanās nāk par labu, jo tā ir orgāns, caur kuru izdalās organismam nevajadzīgais – sviedri un citas atkritumvielas. Jo vairāk dzersim, jo biežāk vajadzēs uz tualeti, vairāk atkritumvielu izdalīsies urinējot, mazāk – caur ādu.
Pašlaik ļoti iecienītas ir dažādas attīrīšanās kūres ar diētām, speciāliem produktiem, un daudzi nonāk pie kosmetologa, jo ādas stāvoklis manāmi pasliktinās – caur to tiek izvadīti sārņi. Lai šo efektu mazinātu, ieteicams daudz dzert. Šķidrums nepieciešams arī tad, ja lieto antibiotikas vai citus medikamentus, lai tie nenāktu laukā caur ādu. Piemēram, antibiotiku kurss ādas stāvokli ietekmē ļoti slikti – tā kļūst sausāka, parādās pumpiņas. Jebkura pumpa vai rēta ādai ir lieka slodze, jo jākoncentrējas uz sadziedēšanu, mazāk enerģijas atliek reģenerācijai.
Bieži grēkojam ar to, ka ēdam neregulāri, neveselīgi un pārāk ātri. Patiesībā nevis ēdam, bet rijam – kādu sviestmaizi, folijā ietītu kebabu, mašīnā vai uz ielas. Arī paviršība uztura režīmā redzama uz sejas: steigā apēstais neko labu nedod ne organismam kopumā, ne sejas izskatam. Tāpat nav vēlama ēšana vēlu vakarā, pat ja notiek atbilstīgi visiem veselīguma kanoniem – no rīta būsi neizgulējusies un saņurcīta, jo pilnais vēders traucēs labi atpūsties.
Ko iesākt
Ieviesiet paradumu regulāri padzerties. Neēdiet steigā – ejot, braucot, strādājot pie datora. Pie galda uzmanību veltiet ēdiena baudīšanai un patīkamām sarunām, nevis skatieties televizoru vai runājiet pa telefonu. Paraugieties, cik nesteidzīgi pusdieno Itālijā un Francijā! Par slikto toni tur uzskata pie galda runāt par darbu, bet pavisam šķībi skatās uz tiem, kuri sāk risināt garas sarunas pa mobilo telefonu. Pēc garas pusdienu pauzes labāk sokas darbs un arī izskats ir labāks!
Mājās sezonas augļus un dārzeņus var izmantot ne vien ēšanai, bet arī skaistumkopšanai – gurķa šķēlītes vai sarīvēts kartupelis uz acīm noņems plakstiem tūsku, augļu vai ogu maskas patiks sejai.