7 lietas, par kurām vajadzētu ļaut maksāt savam pieaugušajam bērnam 0

Bērna uzturēšana prasa finanšu līdzekļus, kā nekā jāiegādājas ēdiens, apģērbs, mācību maksas ir tikai dažas no izdevumu kategorijām, par kurām vecākiem jādomā vismaz līdz atvases pilngadības sasniegšanai.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Krievi nobijušies: izskanējis aicinājums visiem gatavoties pilnīgai mobilizācijai, lai “stātos pretī Rietumiem” 73
Kokteilis
“Viņa lūdza izgriezt tās ainas…” Meliem īsas kājas! Klajā nācis vēl viens Annas Sedokovas rūpīgi glabātais noslēpums
Lasīt citas ziņas

Jāatzīmē gan, ka liela daļa vecāku turpina finansiāli atbalstīt arī jau pieaugušos bērnus, sedzot viņu studiju maksu un apmaksājot dažādus rēķinus. Šāda prakse ir atbalstāma vai tomēr nē? Tas ir jautājums, uz kuru viennozīmīgu atbildi sniegt ir grūti. Pirms pieņemt lēmumu par to, vai pieaugušajam bērnam jāsedz visi savi izdevumi vai tomēr nē, jāizvērtē divi aspekti:

Vai varat to atļauties?

Pirms sniegt atbalstu bērnam, novērtējiet savu finansiālo situāciju. Ja jums jāaizņemas nauda, lai segtu pieaugušā bērna izdevumus, iespējams, nevarat atļauties palīdzēt.

Vai Jūs patiešām palīdzat?

CITI ŠOBRĪD LASA

Otrs svarīgais jautājums – vai šāds atbalsts patiešām jūsu bērnam nāks par labu? Jaunieši mēdz naudu tērēt nepārdomāti, tādēļ vecākiem jāizvērtē – finansiālais atbalsts palīdz vai traucē bērna izaugsmei. Varbūt ir vēl kādi citi veidi, kā palīdzēt savam bērnam? Piemēram, pastāstīt par budžeta plānošanu, palīdzēt pieņemt gudrus finanšu lēmumus, parādīt labu piemēru.

Lietas, par kurām viņiem būtu jāmaksā pašiem

Lai arī vecāki vēlas atbalstīt savus bērnus visos iespējamos veidos, tomēr vēlmi palīdzēt ir jāprot samērot ar iespēju iemācīt finansiālo neatkarību. Lūk, dažas lietas, par kurām pieaugušajiem bērniem būtu jāparūpējas pašiem.

Kredītu atmaksa

Situācijās, kad steidzami nepieciešami papildu naudas līdzekļi, daudzu iecienīts risinājums ir kredītlīnija un citi aizdevumu veidi. Ja jaunietis kāda iemesla dēļ ir noformējis aizdevumu, acīmredzot, viņš ir izvērtējis savu maksātspēju. Viņam pašam tad arī būtu jāparūpējas par kredīta atmaksu.

Mājokļa īre un komunālie maksājumi

Ja pieaugušie bērni nevar atļauties samaksāt par atsevišķu dzīvesvietu, iespējams, viņiem jāatgriežas atpakaļ pie vecākiem vai jāmeklē lētāks mājoklis.

Mobilo telefonu iegāde un mobilo operatoru pakalpojumi

Jaunietim pašam jāparūpējas arī par mobilā telefona iegādi un ar to saistīto rēķinu apmaksu. Tas ir arī labs veids, kā ļaut jaunietim izprast savlaicīgi neapmaksāta rēķina sekas – pakalpojums vairs nebūs pieejams. Ņemot vērā, ka bez mobilā telefona mūsdienās dzīvi iedomāties grūti, tā būs lieliska motivācija nekavēties ar rēķina apmaksu.

Reklāma
Reklāma

Izklaide

Vēl viena izdevumu kategorija, kas noteikti jāatstāj jaunieša paša ziņā, ir izklaide. Atpūta un tikšanās ar draugiem ir ļoti būtiska dzīves sastāvdaļa, tādēļ jaunietis ātri vien iemācīsies plānot savu budžetu tā, lai naudas pietiktu arī izklaidei.

Apģērbs un apavi

Jauniešiem bieži vien ir vēlme valkāt zināmu zīmolu apģērbu. Ja tas ir tik svarīgi, viņiem pašiem par to vajadzētu arī parūpēties. Iespējams, tas arī ir ātrākais veids, kā saprast – valkāt dārgu zīmolu apģērbu nav vienīgais veids, kā būt stilīgam.

Skaistumkopšanas pakalpojumi un preces

Arī kosmētika un skaistumkopšanas preces ir tā kategorija, par ko jāmaksā jauniešiem pašiem. Vecākiem noteikti nebūtu jādod nauda frizierim vai manikīram – izņēmums varētu būt kāds īpašs gadījums. Ņemot vērā, ka jauniešiem ir svarīgi izskatīties labi, viņiem nāksies piestrādāt pie sava personīgā budžeta plānošanas, meklēt papildus peļņas iespējas vai atrast citus radošus risinājumus.

Tetovējumi

Jauniešu vidū populāri ir arī tetovējumi, taču arī tas nav izdevumu veids, kuru vecākiem būtu finansiāli jāatbalsta. Neatkarīgi no tā, kādas ir jūsu domas par tetovējumiem, nostājai jābūt skaidrai – bērna ķermenis, bērna nauda.