7 jautājumi, kurus noteikti uzdot savam farmaceitam 0

Nav noslēpums, ka ikviena farmaceita pienākums ir aptiekas klientiem sniegt konsultācijas par medikamentu pareizu lietošanu un to glabāšanu. Taču atsaucīgi un laipni farmaceiti ar lielāko prieku sniegs ne tikai profesionālu padomu par veselības aprūpi, bet arī atbildēs uz visiem interesējošajiem jautājumiem. Ko pajautāt savam farmaceitam, ja viņš vaicā: “Kā vēl varu Jums palīdzēt?”, vai arī esi aizmirsis, kas bija teikts zāļu lietošanas instrukcijā, stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa.

Reklāma
Reklāma

Kad jālieto šīs zāles?

Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
RAKSTA REDAKTORS
“No kaut kā diemžēl jāatsakās.” “Swedbank” bankomātos vairs nav pieejams viens pakalpojums 58
Lasīt citas ziņas

Laiks, kad tiek lietotas zāles, var ietekmēt, cik efektīgi tās darbojas uz organismu un kāda ir blakusparādību varbūtība. Vienas zāles jālieto tikai no rīta vai vakarā, bet citas – tukšā dūšā vai tikai pēc ēšanas. Tas pats attiecas arī uz zāļu tējām, vitamīniem un uztura bagātinātājiem. Tāpēc obligāti pajautā farmaceitam par vispiemērotāko lietošanas laiku un devām.

Vai zālēm ir būtiskas blakusparādības?

Blakusparādību spektrs var būt ļoti dažāds. Vairumā gaidījumos tām var būt viegla diskomforta raksturs, kas diezgan ātri pāriet, piemēram, gremošanas sistēmas traucējumi vai miegainība, taču mēdz būt arī ļoti komplicētas un pat dzīvībai bīstamas blakusparādības. Tādēļ, jautājot farmaceitam par iespējamajām zāļu blakusparādībām, noskaidro, cik liela ir varbūtība, ka lietošanas instrukcijā minētās situācijas var atgadīties personīgi ar tevi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vai ir citi medikamenti, no kuru lietošanas man vajag izvairīties?

Lai farmaceits varētu atbildēt uz šo jautājumu, pastāsti viņam par visiem recepšu un bezrecepšu medikamentiem, kurus šobrīd lieto. Un neaizmirsti informēt arī par tik ikdienišķu preparātu kā vitamīnu un pretsāpju zāļu lietošanu – zinot tavu “zāļu ēdienkarti” pēc iespējas precīzāk, farmaceits varēs piemeklēt tādas zāles, kuras savstarpēju mijiedarbību rezultātā neveicinās nevēlamas blakusparādības.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.