7 darbi, kuros neizdeg 0
Kā pretstats profesijām ar augstu izdegšanas risku ir nodarbošanās, kurās izsīkums, apnikums vai pārgurums nedraud. Šo sapņu darbavietu uzskaitījumu var uztvert kā veselīgu joku, bet var arī aizdomāties – vai es savu pašreizējo nodarbošanos mainītu pret ko tādu?
❶ Profesionāls atpūtnieks. Pirms dažiem gadiem kāds britu jauneklis, vārdā Bens Saushols, izturēja konkursu un ieguva darba līgumu uz sešiem mēnešiem kādā eksotiskā salā netālu no Lielā Barjerrifa. Viņa pienākumos ietilpa salas izpēte un iepazīšana, niršana un peldēšanās, kā arī cītīga atpūta. Par piedzīvoto Benam bija jāveic ieraksti savā blogā, un par šo darbiņu puisis nopelnīja 76 000 eiro.
❷ Degustētājs. Nogaršot kāda noteikta veida produktus ir jauks darbiņš, jo to parasti izvēlas cilvēki, kuriem attiecīgais ēdiens vai dzēriens ir īpaši tuvs sirdij – vai tā būtu šokolāde, saldējums, alus, vīns vai kas cits. Sniegt produkta vērtējumu, ieteikt vai neieteikt turpināt tā ražošanu – tikai nebūtisks jaukā procesa blakusefekts.
❸ Datorspēļu testētājs. Ja kāds no rīta līdz vakaram ir gatavs spēlēt datorspēles par velti, tad vēl saņemt par to algu ir tīrais sapņu darbs. Tiesa, ir jābūt zināšanām informātikā, lai spētu pamanīt kādas nepilnības un aizķeršanās, taču galvenais – novērtēt, vai spēle ir pietiekami interesanta, aizraujoša un grafiski labi noformēta.
❹ Ceļojumu aprakstu veidotājs. “Un tev par to vēl arī maksā?” Tā kādam ceļojumu aprakstniekam reiz jautāja drošības instruktors pēc tam, kad bija ierādījis, kā trosē laisties pāri kalnu aizai, braukt ar ūdens motociklu un nirt ar akvalangu. Jā, reizēm par ceļojumu aprakstiem samaksā no redakcijas budžeta, bet daudzu talantīgu rakstītāju ceļojumus sponsorē un darbu dāsni apmaksā viesnīcu ķēžu īpašnieki vai aviosabiedrības, kuras vēlas iegrozīt lasītāju prātus izvēlēties attiecīgos atpūtas braucienu maršrutus. Kā līdzīgi tīkams tiek vērtēts arī koncertu un festivālu blogera darbs.
❺ Pilna laika seriālu skatītājs. ASV izklaides kompānija Netflix, kas lielā daudzumā ražo seriālus, algo cilvēkus, kuri to vien dara kā tos skatās un izdara piezīmes par saturu. Ja arī brīvajā laikā patīk skatīties sērijfilmas, kāpēc gan nepiekrist darīt ko tādu par samaksu?
❻ Pandu aukle. Lielā panda ir apdraudēta suga, tāpēc daudzviet tiek darīts viss iespējams, lai to saglabātu. Sečuaņas provincē Ķīnā atrodas pandu audzēšanas un izpētes centrs, kurā darbā tiek pieņemtas… pandu aukles. Šo cilvēku darba pienākums ir ietērpties pandu kostīmos un doties voljeros pie īstajiem pandām, dzīvot ar tiem kopā, piedalīties to aktivitātēs, samīļot mazuļus, īsi sakot – dalīties ar šiem mīlīgajiem un gausajiem zvēriem visos to priekos un bēdās.
❼ Izmēģinātājs. Ne jau lidotājs izmēģinātājs – nē, tas ir darbs ar pārlieku lielu stresu un atbildību! Kādam taču ir jāizmēģina arī daudz tīkamākas un jaukākas lietas, piemēram, ūdens atrakciju parku slidkalniņi, gultas, pēļi un segas… Ir pat tāds darbs kā medusmēneša izmēģinātājs: līgumu par šādu pienākumu veikšanu ar kādu pāri pirms dažiem gadiem bija noslēgusi īru ceļojumu kompānija.