7 ceļazīmes maijam 0
Lai pēc iespējas pilnīgāk atvērtos pavasara aromātiem, elpojam dziļi un ar prieku.
Ielaidīsim sevī pavasari
Lai pēc iespējas pilnīgāk atvērtos pavasara aromātiem, elpojam dziļi un ar prieku. Šādas elpošanas dabiskākā izpausme ir kārtīga izdziedāšanās. Tā iedarbina iekšējo muskulatūru, ko ietekmējusi spriedze vai slāpēti aizvainojumi – ir laiks šos kamolus dabūt laukā! Ne velti mūsu senči gavilēja. Rumulējoties kliedza un spiedza, ne tikai laistījās ar ūdeni.
Dziedam skaļi. Izkliedzamies mežā, pilnā balsī aurojot dažādas skaņas. Pamēdāmies ar putniem. Uzgavilējam debesīm.
Plānosim veiksmīgu rītu
Lai rīts būtu veiksmīgs, par to sākam rūpēties jau vakarā. Gulēt ejot, pārdomājam – kā pavadījām šo dienu, ko paveicām, kas palika pusdarīts, kā rīkosimies rīt.
Zinātnieki atklājuši, ka cilvēkam dienā prātā iešaujas 65 000 domu! Izsveram, kas no šodien prātotā bijis vērtīgs, to sakopojam un virzām uz izdošanos.
Darināsim dabas spilvenu
Ievziedi ir noderīgi veselībai ne tikai kā tēja, kas palīdz pret aizcietējumu un vēdersāpēm. Lielisks ir labsajūtas spilvens. Sagriežam ziedošu ievu galotnītes un pildām garenā lina maisiņā. Papildinām ar siena smalkumiem, neizlietotām zāļu tējām vai griķu pelavām, pievienojam arī mazliet raudenes. Aizdarinām spilventiņa galu un sabužinām.
Ja atpūšoties novietojam kājas uz tāda spilvena, ātri vien zūd nogurums un netīkamās sajūtas. Varam likt arī naktī zem galvas vai paķert līdzi pirtī.
Stiprināsim iekšējo līdzsvaru
Jo spēcīgāka kļūst pavasara saule un vējš, jo svarīgāk palikt līdzsvarotā sasaistē ar pārējām stihijām. Nepieciešams stiprināt kontaktu ar zemi.
Kājās vieglāki apavi, tādēļ sajust zemi ir vieglāk. Ierasto ceļa posmu veicam nevis kareivīgiem soļiem, bet ar domu – manas pēdas izjūt un glāsta zemi. Papēdis, pēdas ārējā mala, pirkstu spilventiņi, pirkstgali… Lai ik solis izsaka pateicību par šo saskarsmes iespēju. Emocionāli veidojot enerģētisko saikni ar zemi, iegūstam arī fiziski izjūtamu līdzsvaru un iekšēju mieru.
Cienīsim labo nātri
Nātres noder visu gadu, tādēļ der savākt ziemai. Vislabāk to darīt pavasarī, kamēr nātres vēl ir mīkstas un bez stiegrām, nav netīkami asas. Saplūc krietnu klēpi jauno nātrīšu – ņem sprīdi garas, nepāraugušas. Ja nepieciešams, noskalo un nožāvē, taču labāk vākt pēc iespējas tīras. Griež ar šķērēm tieši saldēšanai paredzētajos maisiņos, uzglabā saldētavā. Var arī sajaukt ar sāli un blīvi salikt burkā, glabāt vēsumā.
Atjaunosim saskaņu ar smaržu
Nevairīsimies no spēcīgā kreimeņu jeb maijpuķīšu aromāta – šī smarža palīdz sakārtoties nervu sistēmai, rada harmoniju. Darbojas arī kā afrodīzijs, tātad izraisa seksuālu vēlmi un uzbudinājumu. Ja pāra saskaņa sākusi šķobīties, noliekam uz naktsskapīša maijpuķīšu pušķi – lai smaržo!
Tomēr der atcerēties, ka kreimene ir indīgs augs – gan ziedi, gan lapas, gan arī sarkanās odziņas, kas nogatavojas vasarā. Turklāt indīgākas ir tās maijpuķītes, kas augušas saulē, nevis ēnā.
Netaupīsim labos vārdus
Dabas atmodas spēkā iederas vēl kāda – labo vārdu spēle. Jo vairāk laba pasakām cits citam, jo uguns enerģija, kas maijā mostas dabā un arī cilvēkos, būs draudzīgāka.
Ik dienu mēģinām sakrāt deviņus sev adresētus komplimentus. Kā tas iespējams? Tikai dodot! Tas nozīmē, ka no sirds jāpasaka astoņpadsmit laba vēlējumi citiem. Pat lielākajam īgņam, ar kuru neesam raduši apmainīties laipnībām, jāuzsauc smaidīga labdiena.
Vēlēt laimi otram nozīmē aicināt veiksmi pie sevis. Taču – pateikt labu var tikai tas, kurš labi jūtas.