66% iedzīvotāju nevēlas strauju imigrācijas pieaugumu 0

Divas trešdaļas (66%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju neatbalsta strauju imigrācijas pieaugumu apmaiņā pret pašreizējā pensionēšanās vecuma saglabāšanu, liecina tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras “TNS Latvia” sadarbībā ar LNT raidījumu “900 sekundes” internetā veiktā aptauja.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Marts – narcise, jūnijs – roze: kurš zieds atbilst jūsu dzimšanas mēnesim
Kokteilis
Dzimumzīme uz labās plaukstas – tev būs daudz naudas! 11 skaidrojumi, ko nozīmē tava dzimumzīmes īpašā vieta
Katastrofa ir neizbēgama? CIP vairāk nekā 50 gadus turējusi slepenībā grāmatu, kurā aprakstīts iespējamais pasaules gala scenārijs
Lasīt citas ziņas

Šādu risinājumu drīzāk neatbalstītu 32% aptaujāto, bet pilnībā pret to iestājas 34%.

Pretējās domās ir ceturtā daļa jeb 25% respondentu, kuri norādījuši, ka atbalstītu strauju imigrācijas pieaugumu un Latvijas robežu atvēršanu imigrantiem, lai izvairītos no pensionēšanās vecuma paaugstināšanas (18% – drīzāk atbalstītu; 7% – noteikti atbalstītu).

CITI ŠOBRĪD LASA

9% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Aptauja veikta laikā no 2012.gada 13. līdz 15.martam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 700 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Jau vēstīts, ka demogrāfs Ilmārs Mežs intervijā aģentūrai BNS atzina – no pensionēšanās vecuma paaugstināšanas līdz 65 gadiem, par ko šobrīd sašutušas vairākas sabiedrības daļas, būtu iespējams izvairīties tikai gadījumā, ja ļautu ik gadu valstī ieceļot vairākiem tūkstošiem imigrantu no citām valstīm.

“[No pensionēšanās vecuma celšanas] varētu izvairīties, ja Latvijā plaši pavērtu vārtus imigrācijai. Turklāt es šajā gadījumā runāju par vairākiem desmitiem tūkstošu viesstrādnieku ik gadu. Taču, protams, tas būtu tajā brīdī, kad šeit būs liekās darbavietas, jo šobrīd mums ir grūti iedomāties, ko šie cilvēki šeit varētu darīt,” sacīja Mežs.

“Bet, ja mēs negribam masveida imigrāciju, tad es cita ceļa neredzu – pensionēšanās vecums jāceļ,” sacīja Mežs.

Ziņots arī, ka valdība konceptuāli vienojusies pakāpeniski palielinās pensionēšanās vecumu no pašreizējiem 62 līdz 65 gadiem no 2014.gada. Tas gan izraisījis plašu sabiedrības neapmierinātību.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.