Karogam, kas Phjončhanas spēļu atklāšanas parādē būs Daumanta Dreiškena spēcīgajās rokās, pieskarties vēlējās arī mūsu olimpiskie daiļslidotāji Deniss Vasiļjevs un Diāna Ņikitina.
Karogam, kas Phjončhanas spēļu atklāšanas parādē būs Daumanta Dreiškena spēcīgajās rokās, pieskarties vēlējās arī mūsu olimpiskie daiļslidotāji Deniss Vasiļjevs un Diāna Ņikitina.
Foto – Karīna Miezāja

63% iedzīvotāju sekoja Latvijas sportistu gaitām Phjončhanā 0

Latvijas sportistu panākumiem Ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā sekoja līdzi 63% Latvijas iedzīvotāju, liecina pētījumu kompānijas “Kantar TNS” veiktā aptauja.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Salīdzinoši biežāk valsts sportistu panākumiem Phjončhanā sekoja līdzi ģimenēs, kurās runā latviešu valodā, kā arī iedzīvotāji 50 līdz 60 gadu vecumā. Augstāka interese par Latvijas sportistu panākumiem bijusi arī Pierīgas un Vidzemes reģionos, no kuriem nāk vairāki Latvijas ziemas olimpisko spēļu sportisti.

Tie iedzīvotāji, kuri sekoja līdzi Latvijas sportistu panākumiem Phjončhanā, biežāk to darīja internetā (60%) vai skatījās televīzijas pārraides tiešraidē vai atkārtojumos (59%), retāk – sekoja līdzi tikai rezultātiem ziņu raidījumos televīzijā vai radio (16%).

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt pensijā esošie cilvēki biežāk nekā pārējie Latvijas sportistu panākumiem sekoja līdzi televīzijas pārraidēs tiešraidē vai atkārtojumos, kamēr skolnieki un studenti Phjončhanas notikumiem biežāk sekoja līdzi internetā.

Aptauju “Kantar TNS” veica no šā gada 20.februāra līdz 22.februārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 916 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 60 gadiem.

Kā ziņots, svētdien, 25.februārī, Phjončhanā tika svinīgi noslēgtas XXIII Ziemas olimpiskās spēles.

Phjončhanas olimpiskajās spēlēs tika sadalīti 102 medaļu komplekti 15 dažādos sporta veidos, turklāt pirmo reizi Ziemas Olimpiādē tika izdalīti vairāk nekā simts godalgu komplekti. Sacensību programmā debitēja četras disciplīnas – “Big Air” snovbords, jaukto pāru sacensības kērlingā, masu starts ātrslidošanā un jaukto komandu sacīkstes kalnu slēpošanā. Kopumā šajā Olimpiādē piedalījās 92 valstis, bet uz startu devās teju 3000 sportisti.

Phjončhana par 2018.gada Ziemas olimpisko spēļu mājvietu tika izraudzīta 2011.gada jūlijā, Starptautiskās Olimpiskās komitejas 123.Sesijā balsojumā pārliecinoši apsteidzot Vācijas pilsētu Minheni un Ansī pilsētu Francijā. Dienvidkorejā šī bija otrā Olimpiāde, jo 1988.gadā galvaspilsētā Seulā notika Vasaras olimpiskās spēles.

Nākamā Ziemas Olimpiāde notiks 2022.gadā Ķīnas galvaspilsētā Pekinā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.