Atzīmes rada pastāvīgu stresu 0


Daudzi skolēni dzīvo bailēs par sliktām atzīmēm, uztver tās nevis kā sava darba vērtējumu, bet kā kādu zīmi. Bieži vien bērnu trauksmes iemesls ir paši vecāki. “Atkal tev ķēpājumi burtnīcā!” (nav izpildīts uzdevums, nav iemācīts dzejolis, pazaudēta grāmata…) Vecāki situāciju dramatizē, bet bērni dēļ tā sāk ticēt, ka nekad nespēs mācīties tā, lai vecāki būtu ar viņiem apmierināti.

Reklāma
Reklāma

Ko darīt?

“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Lasīt citas ziņas

Pat pats zinātkārākais un uzmanīgākais bērns reizēm nevar tikt galā ar kādu no uzdevumiem. Un tas nenozīmē, ka viņš ir slikts skolēns. Tik trauslu robežu vajag just pašiem un izskaidrot to dēlam vai meitai. Vienmēr novērtējiet darbu, bet ne bērnu. Kad darbs ir padarīts labi, neaizmirstiet novērtēt viņa pūles. Ir svarīgi zināt, ka jaunākiem skolēniem laiku pa laikam notiek it kā atkāpšanās atpakaļ. 8-9 gadus veciem bērniem, piemēram, pienāk periods, kad viņu rokraksts kļūst nekārtīgs, nesaprotams. Zinot par šo vecuma īpatnību, emocionāli atbalstiet bērnu: “Tu tik ātri iemācījies rakstīt!” – un palīdziet viņam atgūt zaudētās prasmes.

Kāda skola labāka

Iespējams, jūsu bērnam vajadzīga skola, kas ir ir tuvāk mājām, vai tā, kur slodze ir mazāka. Daudziem vecākiem ir grūti mainīt mācību iestādi, viņiem liekas, ka pati labākā vieta ir tur, kur uzdod daudz uzdevumu un ir apgūstamas divas svešvalodas. Patiesībā vislabākā ir skola, kur ciena bērnus un prot viņus mācīt, un vienlaikus “nespiež no viņiem ārā sulu”.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.