Foto – Shutterstock

6 veidi, kā mazināt stresu skolā 0

Labas sekmes atkarīgas no skolotāja

Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock
Reklāma
Reklāma
TV24
“Tā ir cūku kūts. Pat cūkas dzīvo labāk.” Krievijas Ārējās izlūkošanas dienesta vadītājs nosauc 3 nosacījumus, lai vienotos ar Ukrainu
7 pazīmes, ka tevī ir kaut kas no neandertālieša – no priekšrocībām līdz trūkumiem
8 šķietami veselīgi produkti, no kuru lietošanas uzturā labāk atteikties. Kā tie var kaitēt?
Lasīt citas ziņas

Skolas mācību programma ir pārblīvēta? Stundās ir garlaicīgi? Atcerēsimies biežākos priekšstatus par skolu un kopā ar psiholoģi Natāliju Jevsikovu padomāsim, ko var darīt, lai mācības bērnam sagādātu prieku.

Pirmais apgalvojums: labas sekmes atkarīgas no skolotāja. Daļēji tā ir taisnība. Skolotāji bērnu dzīvē nosaka gana daudz. Viņi var būt ļoti liberāli vai pārāk stingri, mātišķi gādīgi vai lietišķi atturīgi, līdz riebīgumam pievērsties detaļām… Vārdu sakot, reti ir tā, ka skolotājs kopumā atbilstu mūsu priekšstatam par labu pedagogu. Taču viens skolotājs nenosaka skolēna likteni, viņa dzīves veiksmes vai neveiksmes. Un skola, neskatoties uz visiem tai uzticētajiem uzdevumiem, neieņem galveno vietu bērna dzīvē.

Ko darīt?

CITI ŠOBRĪD LASA

Vecākiem mācībās ir sava loma. Viņi var padarīt skolēnu laimīgāku. Ja bērns baidās no skolotāja, atzīstiet šīs viņa jūtas, viņa pārdzīvojumus – viņš patiešām baidās! Paskaidrojiet, ka skolotāja uzvedība nav vērsta pret viņu, arī pieaudzis cilvēks var uztraukties un dusmoties. Ja kādā mācību priekšmetā bērns garlaikojas, paši mudiniet viņu interesēties par šī mācību priekšmeta zināšanām – lasiet priekšā labas grāmatas, kopīgi ejiet uz muzejiem, skatieties pārraides vai video filmas “Discovery” un “BBC” – tas ir brīnišķīgs veids, kā attīstīt zinātkāri.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.