6 ticējumi: ko nedrīkst darīt svētdien, lai neaizbiedētu veiksmi 0
Daudzi cilvēki kopš senseniem laikiem uzskata, ka svētdiena ir svētīta diena un tajā ir aizliegts darīt vairākas lietas, ko citās dienās mēs varētu uzskatīt teju vai par ikdienišķām darbībām. Iespējams, ka tās ir dažādas tautību tradīcijas vai baznīcas noteikumi, tomēr vēl aizvien vari izdzirdēt savu omīti sakām: “Svētdien strādāt nedrīkst!”. Ko vēl nedrīkst darīt svētdien, lai nepiesauktu neveiksmes un nelaimes?
1. Nedrīkst strīdēties un iesaistīties strīdos
Iespējams, šis ticējums saistīts ar svētdienu, kad tiek godāta svētā diena, kurā par ļoti grēcīgu izpausmi tiek uzskatītas jebkuras domstarpības un strīdi. Tas ir liels un nepiedodams grēks pret savu tuvāko cilvēku.
2. Nedrīkst kārtot māju
Šis, kā reiz, ir viens no biežāk dzirdētajiem ticējumiem – svētdienā nekārto māju un nestrādā! Šī tradīcija saistīta ar vairākas tautību un baznīcas tradīcijām – svētdienā sapulcēties, lai godātu Dievu. Tāpēc, gluži loģiski, ka strādāt neatlika laika.
3. Nemazgāt veļu
Tieši tāpat kā mājas kārtošana arī veļas mazgāšana svētdienā veiksmei drīzāk var kaitēt, nekā līdzēt.
4. Nedrīkst mazgāties
Ar vārdiem “mazgāties” katrs no mums saprot kaut ko citu, taču “oriģinālais” ticējums patiesībā vēstī, ka svētdienā nedrīkst iet pirtī. Šim ticējumam nav nekā kopīga ar dušu vai vannu.
5. Nedrīkst šūt
Sensenos laikos šūšana ar rokām bija tāds pats darbs kā mājas tīrīšana un ēst gatavošana, tāpēc, ja reiz šajā dienā jāgodā atpūta, baznīcas tradīcijas un veiksme, arī šūšana netiek akceptēta.
6. Nestrādāt dārzā!
Šis, visticamāk, ir tas punkts, ko mūsdienās neievēro ļoti daudzi, jo brīvdienas, kā reiz ir tās dienas, kad mēs, brīvi no algota darba varam ļauties saviem vaļaspriekiem, piemēram, sakopt savu dārzu. Taču sensenos laikos šo “aizraušanos” tieši tāpat kā veļas mazgāšanu un mājas tīrīšana uzskatīja par fizisku darbu, kas pats par sevi svētdienā aizbiedē veiksmi un piesauc nelaimes. Tāpēc pirms uzvilkt darba cimdus un paņemt rokās lāpstu, padomā divreiz.