6 praktiski padomi: kā uzlabot miega kvalitāti 0
Ir vairāk kā skaidrs, ka pilnvērtīgs miegs ir tikpat svarīgs, kā kvalitatīvs uzturs un regulāras fiziskās aktivitātes. Labs miegs ir būtiskākais elements, lai uzlabotu darbspējas un uzturētu organismu veselīgā stāvoklī.
Jāatzīst, ka tikai neliela daļa sabiedrības var apgalvot, ka viņu miegs patiešām ir pietiekams un kvalitatīvs, tāpēc sniegsim dažus efektīvus padomi, kas palīdzēs jums labāk izgulēties.
1. Nosaki vēlamo miega ilgumu
Katram cilvēkam ik dienu nepieciešamas 7-9 stundas miega, taču šo stundu skaits ir atkarīgs no iedzimtajām ģenētiskajām īpatnībām. Vidējais miega cikls ir 90 minūšu garš un cilvēks iziet cauri 5 šādiem cikliem vienas nakts laikā. Lai atrastu savu optimālo miega ilgumu, dodies gulēt tieši septiņas ar pusi stundas pirms plānotā modinātāja zvana. Atkārto to katru nakti un redzēsi, ka jau pēc neilga laika spēsi mosties bez modinātāja, jūtoties izgulējies.
2. Pirms dodies gulēt – izvēdini guļamistabu
Ir pierādīts, ka kļūstot nedaudz zemākai ķermeņa temperatūrai, cilvēks kļūst miegains. Pie tam, pētījumi pierāda, ka uzvelkot siltas zeķes brīdī, kad pēdas ir vēsas, asinsvadi sāk paplašināties un smadzenēm tiek piegādāts signāls pat gulēt došanās laiku.
3.Nodrošini pilnīgu tumsu
Dodoties gulēt, parūpējies, lai tava guļamistaba būtu pēc iespējas tumšāka un 45 minūtes pirms došanās gulēt, centies izvairīties no skatīšanās telefona, televizora vai datora ekrānā. Izmanto acu masku, kas ļaus izvairīties no gaismas un nodrošinās pilnīgu tumsu. Jebkura uztverta gaisma miega laikā smadzenēm signalizē par miega pārtraukšanu.
4. Izmēģini aromterapiju
Pirms miega, izsmidzini dažus pilienus lavandu saturošas ēteriskās eļļas uz spilvena. Šis aromāts veicina labāku miegu un palīdz organismam relaksēties.
5. Izmēģini uztura bagātinātājus miega kvalitātes uzlabošanai
Bieži vien tieši anti – stresa uztura bagātinātāji un dažādi vitamīni uzlabo miega kvalitāti. Piemēram, magnijs atslābina muskuļus un samazina stresa līmeni, tādējādi izraisot miegainību. Lai labāk izgulētos, ieteicams 90 minūtes pirms miega izdzert vienu baldriāna tableti, kam piemīt nomierinošas īpašības.
6. Ieteicama ir diendusa
Diemžēl regulāras 30 minūšu diendusas nav risinājums, lai izvairītos no miega trūkuma, taču tā palīdz atjaunot enerģiju. Lai uzlādētu organismu un turpinātu efektīvi savu dienas ritumu, nepieciešams izdzert vienu kafiju un doties 30 minūšu diendusā. Tas ķermeni īslaicīgi uzlādēs un ātri atjaunos jūsu darba spējas.
Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem