6 padomi mājsaimniecības pārvaldīšanā pārim 0
Pārvaldīt finansiālo situāciju nav viegli jau vienam cilvēkam, bet ko darīt, ja par naudas jautājumiem ir jāvienojas pārim? Kā apliecina “Ramsey Solutions” veiktā aptauja Amerikā, tā Lielbritānijā un Austrālijā veiktie pētījumi, viens no populārākajiem šķiršanās iemesliem ir nesaskaņas finanšu jautājumu risināšanā. Mācoties no citu valstu pieredzes, mēs esam apkopojuši sešus vērtīgus padomus, kas var palīdzēt pāriem pārvaldīt mājsaimniecību un tās finansiālo pusi bez strīdiem un stresa.
1. Ieplāno regulārus “finanšu randiņus”.
Ikdienā ir nepieciešams regulāri pārrunāt to, kādi ir jūsu abu kopējie ienākumi, izdevumi un izmaiņas, kas var ietekmēt finansiālo situāciju. Naudas jautājumi nav jāapspriež tikai tad, kad jau atgadījusies nelaime. Par šo tēmu ir jārunā visu laiku, atklāti apspriežot, kādi ir jūsu abu finanšu mērķi un naudas tērēšanas paradumi, lai varētu nonākt pie kopsaucēja, kas piemērots gan vienam, gan otram.
Runājot par naudas jautājumiem, īpaši svarīgi ir būt godīgiem un atklātiem vienam pret otru, jo tikai tādā veidā būs iespējams panākt sabalansēta un saprātīga mājsaimniecības budžeta veidošanu. Katru mēnesi abi ieplānojiet laiku, kad atlikt malā visas citas problēmas un jautājumus un koncentrēties tikai un vienīgi uz jūsu abu kopīgajām finansēm.
2. Noskaidrojiet sava partnera attieksmi pret naudu un tās tērēšanas paradumus.
Katrs cilvēks ir atšķirīgs, tādēļ, lai nonāktu pie kopsaucēja, pārim ir jāizprot vienam otra personība. Ja Tava otrā pusīte tērē naudu bez ilgas domāšanas, bet Tu esi strikts taupītājs, agri vai vēlu jūsu starpā var sākties diezgan asas diskusijas par to mājsaimniecības pārvaldīšanu. Taču, jo vairāk abi par šiem jautājumiem runāsiet, jo lielāka iespēja pastāv, ka radīsiet risinājumu, kas der kā vienam, tā otram.
3. Pārvaldiet mājsaimniecības finanses kopā.
Nebūtu prātīgi uzvelt visu naudas jautājumu kārtošanu vienam cilvēkam. Pat tad, ja kādam no jums finanšu kontrole izdodas veiksmīgāk, jums ir jāiemācās risināt šos jautājumus kopīgiem spēkiem. Ņem vērā, ka tā ir dalīta atbildība, par kuru jums abiem jāspēj atklāti izrunāties jebkurā brīdī.
Kopīgi veidojiet budžetu, diskutējiet par finanšu problēmu risināšanu un plānojiet nākotni šajā jomā. Esiet komanda, nevis sadaliet uzdevumus tā, ka tikai viens cilvēks sev “uz pleciem” nes visu šo smago nastu, jo, kā zināms, naudas jautājumu pārvaldība it nemaz nav vienkārša.
4. Nosakiet robežas.
Vai vēlaties veidot vienu kopīgu bankas kontu mājsaimniecības izdevumiem, vienlaikus katrs saglabājot arī savu privāto kontu? Jums ir jāizlemj, kurš variants vislabāk palīdzēs kontrolēt naudas plūsmu kopējā mājsaimniecībā. Un, protams, nevajag aizmirst arī par to, ka katram no jums ir savas vajadzības un vēlmes, kurām plānojat novirzīt līdzekļus.
To, vai vēlaties visus mājsaimniecības izdevumus dalīt vienādi uz pusēm, vai arī pielāgot katras puses ieguldījumu individuāli, varēsiet izlemt tikai tad, ja rūpīgi izrunāsiet šos jautājumus, negaidot, ka situācija atrisināsies pati no sevis. Nosakiet savas robežas, cik varat atļauties ieguldīt un tērēt, lai plānotu tālāko rīcību un izvēles.
5. Nosakiet kopējos finanšu mērķus.
Ja patiešām vēlaties satuvināties kā pāris, nosakiet kopējus finanšu mērķus, uz kuriem arī abi soli pa solim ejat. Tie var būt īstermiņa mērķi vai ilgtermiņa mērķi, bet svarīgi ir tas, lai jūs abi sadarbotos un kopīgi izlemtu, kā labāk sasniegt to, ko vēlaties. Un atceries, ka situācijās, kad līdz mērķim mazliet pietrūkst, noderēt var arī Ladyloan kredītlīnija. Izturies atbildīgi pret aizņemšanos un izvērtē savas iespējas atmaksāt!
6. Vai nepieciešams iesaistīties trešajai pusei?
Ja nauda starp jums abiem parasti rada nesaskaņas, un šis ir temats, par kuri labāk izvēlaties nerunāt, iespējams, ir nepieciešams iesaistīt trešo pusi, kas palīdzēs šīs problēmas risināt. Tas vajadzīgs, jo no naudas jautājumu apspriešanas izvairīties nebūs iespējams, tādēļ jums abiem ir jārod kopsaucējs.
Iesakām izmēģināt pāru terapiju vai arī doties uz tikšanos ar finanšu konsultantu, kas specializējas tieši pāru finanšu jautājumu risināšanā. Iespējams, šādas tikšanās palīdzēs jums abiem paskatīties uz situāciju no cita skatpunkta un rast risinājumus, kas palīdzēs ilgtermiņā.