Foto: Fotolia

6 padomi, kā pasargāt vannas istabu no pelējuma 0

Neatkarīgi no tā, vai esi mājokļa īpašnieks vai īrnieks, cīņa pret vannas istabas pelējumu ir neizbēgama, ja vēlies sanitāro mezglu uzturēt tīru, drošu un veselīgu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Katrā vannas istabā veidojas mitrums – tas ir tikai normāli. Taču, samazinot mitruma līmeni šajā telpā, tu vari novērst pelējuma parādīšanos vai vismaz palēnināt tā izplatīšanos, ja tas jau vannas istabā izveidojies.

Pasargāt vannas istabu bez pelējuma ir samērā viegli, ja būsi konsekvents tīrīšanas darbos un ievērosi šos 6 vienkāršos padomus un ieteikumus, lai samazinātu mitruma līmeni telpā.

1. Ierīko labu ventilatoru

CITI ŠOBRĪD LASA

Pirmais, par ko jāpārliecinās – vai tavā vannas istabā ir kārtīgs ventilators. Tam darbojoties, no telpas gaisa tiek izsūkts ārā mitrums.

Tā ir pirmā aizsardzība pret mitrumu un pelējumu. Ventilatora jaudai jābūt atbilstošai telpas kvadratūrai. Ja tas ir par knapu, iegādājies jaudīgāku.

2.Darbini ventilatoru pareizi

Nepietiek ar to, ka ieslēdz ventilatoru kamēr esi dušā vai vannā. To jāizslēdz vismaz pusstundu pēc tam, kad jau esi nomazgājies.

Tas ļaus savākt uz sienām un griestiem palikušo ūdeni un novērst ideālus apstākļus pelējumam.

3. Lieto stikla tīrāmo birsti

Protams, tas ir nedaudz apnicīgs uzdevums, it īpaši, ja steidzies. Taču tas dos rezultātu. Velti minūti, lai pēc dušas vai vannas ar tam paredzēto gumijas birsti notrauktu lieko ūdeni no duškabīnes durvīm un sienas vai flīzēm pie vannas.

Tādā veidā varēsi telpas mitrumu samazināt līdz pat 3/4. Tas ir daudz. Un tu no tā varat atbrīvoties, pasargājot savu tīrības telpu no nejaukā pelējuma.

4. Novērs jebkādas ūdens noplūdes

Pelējums mājas sanitārajā mezglā nerodas tikai no ūdens jūsu dušā vai vannā. Arī dažādas sūces santehniskajos mezglos vai ierīcēs var izraisīt mitruma uzkrāšanos un pelējuma augšanu.

Līdz ko pamani kādu noplūdi vai sūci, neatstāj to bez ievērības. Novērs uzreiz. Gaidīšana situāciju tikai pasliktinās, jo pelējums radīsies un izplatīsies ļoti ātri. Turklāt atbrīvoties no tā ir daudz grūtāk nekā to novērst.

5. Regulāri mazgā paklājiņus un dvieļus

Vannas istabas paklājs un dvieļi ir ideāla vide pelējumam, īpaši, ja tos ilgstoši atstājat neizmazgātus.

Reklāma
Reklāma

Vienkāršs veids, kā palīdzēt novērst pelējumu vannas istabā – regulāri, vismaz reizi nedēļā izmazgāt dvieļus un vannas istabas paklājus.

6. Izžāvē savus dušas un vannas piederumus

Daudzi no mums aizņemtības vai slinkuma dēļ nenovāc un neizžāvē sūkļus, birstes un higiēnas produktu pudelītes, kad tie netiek izmantoti.

Taču to darīt vajadzētu pelējuma novēršanas labā. Zem tiem var uzkrāties ūdens, un tie kļūst par ideālu pelējuma rašanās un vairošanas vietu.

Neļauj tam augt!

Kā jebkura profilakses metode, labākais veids, kā izvairīties no pelējuma, ir izvairīties no apstākļiem, kas tam ir labvēlīgi.

Tas nozīmē ūdens un mitruma samazināšanu gaisā, tā ūdens uzkrāšanās novēršanu un vannas istabas tekstilizstrādājumu uzturēšanu tīrībā.

Avots:thespruce.com

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.