Foto: Shutterstock

6 lietas, ko vari darīt, lai izvairītos no “svētdienas vakara depresijas” 1

Vienu brīdi tu priecājies par nedēļas nogali un jau nākamajā, līdz ar svētdienas vakara atnākšanu, tevi nomāc eksistenciāla rakstura jautājumi. (Ap pulksten 16:13, ja var ticēt pētījumiem!).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Pat ja tev patīk tavs darbs, vairāk nekā divas trešdaļas no mums piedzīvo šo fenomenu, kurš sākas, kad mūsu bezrūpības pilnajām dienām pienācis gals – brīvdienas beigušās un tulīt sāksies nākamā nedēļa.

Bet tā vietā, lai ļautu tam graut tavas brīvdienas, uzzini sešas lietas, kuras vari darīt, lai uzveiktu “Svētdienas vakara depresiju”.

CITI ŠOBRĪD LASA

1. Ieplāno interesantākās lietas svētdienā nevis sestdienā.
Lai arī šis ieteikums šķietami ir pretējs ierastajai brīvdienu etiķetei, viena no galvenajām svētdienas problēmām ir tas, ka daudzi no mums ir īstenojuši savus interesantos plānus un mums nav nekā, kas mums varētu novērst uzmanību līdz darbam nākamajā rītā.

Tā vietā mēģini satikties ar draugiem vai dodies svētdienas vakara vakariņās – tam nav jābūt vēlam vakaram, lai veiksmīgi saglabātu pozitīvo nedēļas nogales garastāvokli.

2. Ja plāno doties iedzert kādu alkoholisku kokteili, pataupi to piektdienas vakaram.
Mēs zinām, ka nedēļas beigās visi vēlamies vienkārši iet mājās un nīkt uz dīvāna nekā doties izklaidēties, bet došanās ārā sestdienā un seku izjušana svētdienā var padarīt tavu nomāktību vēl sliktāku.

Tas ir tāpēc, ka alkohols palielina nākamās dienas nemiera un skumju sajūtu. Kāds alkoholisks dzēriens pēc smagas darba dienas var palīdzēt atslābināties, bet ilgtermiņā tas var tikai palielināt depresijas un nemiera sajūtu un padarīt stresu vēl grūtāk pārvaramu.

3. Izmanto laiku fiziskām aktivitātēm
Ja tu esi tāds pats, kā mēs, pārējie, vētdienu esi rezervējis tikai un vienīgi gulšņāšanai uz dīvāna vai līdzīgām aktivitātēm, bet nenokļūšana svaigā gaisā un dabīgā gaismā var likt mums justies vēl sliktāk.

Tāpēc tā vietā, lai šīs pēdējās brīvās stundas norakstītu, skatoties seriālus, izmanto tos sava ķermeņa labā. Pastaiga dabā ļauj tavam ķermenim radīt labos endorfīnus, un rezultātā tev būs vairāk enerģijas nekā pirms šīs aktivitātes.

Reklāma
Reklāma

4. Organizē sevi nākamjai nedēļai
Skaidrs, ka ne vienmēr vēlies pamest mājas svētdienas vakarā, bet tā vietā, lai piedalītos filmu maratonā, izdari kaut ko lietderīgāku (un tu būsi pateicīgs sev turpmākajā nedēļā.)

Velti laiku, lai sagatavotu sev pusdienas nākamajai nedēļai, līdz ar tas palīdzēs tev aizsākt pirmdienu ar mazāku stresu.

5. Pieraksti lietas, par kurām tev ir jābūt pateicīgam.
Tas nav nekāds noslēpums, ka mēdzam kļūt mazāk racionāli, kad jūtamies nemierīgi vai nomākti, bet neļauj tam tev likt zaudēt skatījumu uz visām interesantajām lietām, kuras esi ieplānojis nākamajai nedēļai.

Pateicības dienasgrāmatas vai žurnāla rakstīšana ir labs veids, kā atspoguļot pagājušo nedēļu un ko tu tajā esi sasniedzis. Atskatoties uz to, varbūt sāksi saprast, ka tas ko šobrīd domā un jūti, neatbilst realitātei.

6. Dodies gulēt agrāk
Došanās gulēt pēcpusdienā, kad parādās nomākts garastāvoklis, nav tā vislabākā ideja, bet pagulēt ilgāk kādu stundu vai divas pirms aktīvas nedēļas, kas sekos, noteikti nenāks par ļaunu.

Tu ne tikai izskatīsies un jutīsies daudz svaigāks, bet tas atturēs tevi no e-pasta pārbaudes naktī uz pirmdienu – turies pa gabalu no sava e-pasta!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.