6 lietas, kas jāatceras, iegādājoties un izmantojot autokrēsliņu 0

Ja bērns automašīnā tiek pārvadāts bez autokrēsliņa, tas apdraud viņa dzīvību, kā arī ir pārkāpums, par kuru policija ir tiesīga sodīt. Lai gan situācija sabiedrībā kopumā ir laba, tomēr vienmēr gadās tādi vecāki, kuri izturas pret šo jautājumu bezatbildīgi, tāpat reizēm trūkst zināšanu par to, kādu autokrēsliņu bērnam īsti iegādāties un kā to pareizi izmantot.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
Lasīt citas ziņas

Tāpēc, sadarbojoties ar bērnu preču zīmola “Chicco” ekspertiem, šajā rakstā apkopoti daži noderīgi padomi gan par autokrēsliņa iegādi, gan ekspluatāciju.

1. Autokrēsliņš jāpērk atbilstoši bērna svaram un augumam
Autokrēsliņi pēc to klasifikācijas visbiežāk tiek iedalīti tieši pēc tā, kādam mazuļa svaram tie paredzēti. Vecuma kritērijs nav noteicošais, jo bērni atšķiras savā attīstībā un izmēros. Pirmais krēsliņš, kas paredzēts jaundzimušajam, parasti der līdz 9 vai 13 kilogramiem. Nākamais var būt no 9 līdz 18 vai 36 kilogramiem. Otrajā variantā krēsliņš parasti ir transformējams un pielāgojams bērna izmēram. Svarīgi ir sekot, lai galva nesniedzas pāri krēsliņa malai. Ja tā, tad noteikti pienācis laiks lielākam krēsliņam.

CITI ŠOBRĪD LASA

2. Jāpievērš uzmanība autokrēsliņa komplektācijai un kvalitātei
Vienmēr jāpārliecinās, ka autokrēsliņi, ko pērkat, ir sertificēti. Par to jājautā pārdevējam un jāpievērš uzmanība pavadošajiem dokumentiem. Izvēloties drošāko un labāko savam bērnam, var iepazīties ar informāciju, kuri autokrēsliņi drošības testos saņēmuši vislabāko vērtējumu. Šādus datus var atrast internetā.

No tehniskās puses jāskatās, lai autokrēsliņam ir kvalitatīva piecu punktu drošības josta, ērta atbalsta zona kaklam un galvai, kā arī pats krēsliņš ir gana ērts un mīksts. Tāpat autokrēsliņam jāvar mainīt pozīciju, lai nodrošinātu mazulim ērtāko pozu.

Kvalitatīvi un sertificēti autokrēsliņi apskatāmi “Chicco” interneta veikalā.

3. Autokrēsliņš jāpiestiprina tieši tā, kā norādījis ražotājs
Vecāki bieži pieļauj šo kļūdu — automašīnā krēsliņu piestiprina nepareizi. Vienmēr uzmanīgi jāseko visām ražotāja norādēm. Ja pašiem tas neizdodas, var vērsties pēc palīdzības pie kāda eksperta. Autokrēsliņi, kas nav pareizi piestiprināti, nepasargā bērnu, drīzāk pat tieši otrādi — apdraud.

4. Pirmais autokrēsliņš jāstiprina pretēji braukšanas virzienam
Pirmais autokrēsliņš, kas paredzēts līdz 9 kilogramiem, vienmēr jāstiprina pretēji braukšanas virzienam. Braukšanas virzienā krēsliņu var stiprināt aptuveni no 9 mēnešu vecuma. Trieciena gadījumā atrašanās pretēji braukšanas virzienam palielinās iespēju izvairīties no smagām traumām.

5. Liekot krēsliņu blakus vadītājam, jābūt atslēgtam drošības spilvenam
Lai gan autokrēsliņus neiesaka stiprināt blakus vadītājam, ja to tomēr dara, tad vienmēr jābūt atslēgtam drošības spilvenam. Jaunajām automašīnām tas notiks automātiski, bet citām — jāveic manuāli. Te arī jautājums, kura ir drošākā vieta bērnam automašīnā? Statistiski tā esot vieta aiz vadītāja.

Reklāma
Reklāma

6. Ziemā drošības jostas jāstiprina zem biezā apģērba
Vēl viena kļūda, ko vecāki bieži pieļauj — ieliek bērnu krēsliņā ar biezu kombinezonu, pēc tam stiprina pa virsu drošības jostas. Tā ir kļūda, kas var maksāt dzīvību. Drošības jostas jāstiprina zem bieza apģērba, lai tās piekļautos un kārtīgi piefiksētu bērnu pareizā pozīcijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.