Foto – Shutterstock.com

6 baisākās slimības saistībā ar miegu 0

Miegs ir svarīga dzīves daļa. Mūsu ķermenis un smadzenes atpūšas, lai gūtu spēku jaunai dienai. Diemžēl dažiem cilvēkiem miegs viegli nedodas rokā, ir dažādi miega traucējumi, piemēram, bezmiegs vai apnoja. Taču ir eksotiskākas saslimšanas, pat bīstamas un biedējošas, par kurām tūlīt pastāstīsim.

Reklāma
Reklāma

1. Letālais ģimenes bezmiegs

Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Briesmīga, reta saslimšana, kas nepadodas ārstēšanai un izraisa nāvi. Saslimšana nāk mantojumā un izpaužas kā nespēja gulēt. Pasaulē zināmas 40 ģimenes ar šo slimību. Tā sākas kā vienkāršs bezmiegs, taču pāris mēnešu laikā progresē līdz dzīvībai draudošai formai. Nāve parasti iestājas 18 mēnešu laikā.

2. “Sprāgstošās galvas” sindroms

Nosaukums gan skan baisāk nekā ir patiesībā, tomēr tas vienalga ir satraucošs sindroms. Pirms miega cilvēks dzird skaļas skaņas, kuras pēc tam traucē visu miega ciklu. Lai tiktu vaļā no šī simptoma, reizēm palīdz vienkārša relaksācija un veselīgs miegs. Iespējams, jānomaina matracis vai pat gulta.

3. Miega paralīze

CITI ŠOBRĪD LASA

Iedomājieties, ka jūs esiet starp miegu un nomodu, vēlaties pakustēties, bet nespējiet to izdarīt. Šis stāvoklis, kad muskuļi ir paralizēti, kas miegā ir normāla parādība, iestājas pirms pilnīgas iemigšanas un pirms pamošanās. Tas var radīt bailes un sajūtu, ka līdzās ir vēl kāds vai kaut kas.

4. Somnabulisms

Somnabulisms jeb mēnessērdzība cilvēkus skar vairāk nekā varat iedomāties. Zinātnieki lēš, ka 15% bērnu vecumā no 8 līdz 12 gadiem cieš no mēnessērdzības.

5. Hipersomnija jeb pārmērīga miegainība

Katrs no mums ir kādreiz bijis pārguris, īpaši pēc saspringtas darbadienas vai bezmiega nakts. Tajā pašā laikā cilvēki, kas cieš no hipersomnijas, var gulēt ļoti ilgi. Ja parasti pietiek ar sešām līdz astoņām stundām stundām miega, lai izgulētos, tie, kuri cieš no šīs kaites, var gulēt pat 18 stundas no vietas.

6. 24 stundu cikla sindroms

Veselam cilvēkam miegs un nomoda perioda cikls norit 24-25 stundas. 24 stundu cikls var ievilkties līdz 48 stundām. Tas nozīmē, ka ilgu laiku organismam nevajag gulēt.

Avots: fullpicture.ru

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.