Gulbju pilsētas jaunumi 0
Gulbenes novads pēc administratīvi teritoriālās reformas Latvijā ir vienīgais, kas apvienoja visus 13 bijušā Gulbenes rajona pagastus. Šogad te ceļotājus gaidīs vairāki jauni tūrisma objekti. Lauku viensēta “Purenes” (Beļavas pag.) piedāvās izjādes zirga mugurā pa dažādiem saimnieku sagatavotiem maršrutiem, jāšanas apmācību un jāšanas skoliņu bērniem. Saimniecības teritorijā būs pieejamas arī telšu un piknika vietas. Beļavas pagasta “Ozolkalnā” bijušās pamatskolas telpās iekārtota ekspozīcija, kas veltīta kordiriģentiem Imantam un Gido Kokariem. Tajā aplūkojami viņu svētku tērpi, apbalvojumi, koru karogi, kā arī dvīņubrāļu mēbeles un dažādi interjera priekšmeti.
Tehnisko sporta veidu cienītāji un līdzjutēji var doties un motorparku ”Dimanti” (Stāmerienas pag.), kur jau 20. jūnijā notiks stadionmotokross. Ziemā šajā trasē risinās autosprinta sacensības.Stadions izveidots četros līmeņos, un skatītājiem paveras plašs skats uz visiem līkumiem un tramplīniem, bet bērnus te iepriecinās neliela trošu un dabas taka.
Pirts rituālus un pēršanos ar dažādu augu slotiņām aicina izbaudīt “Pincikājas” (Lejasciema pag.), kur pilnvērtīgi atpūsties palīdzēs sertificēts masieris. Līdzās atrodas arī peldvieta, telšu vieta un volejbola laukums.
Alūksnes četri gadalaiki
Jo tālāk uz austrumiem, jo vairāk mainās dabas apstākļi arī mūsu mazajā Latvijā. Alūksnieši teic, ka pie viņiem vienmēr esot četri gadalaiki, kuru pāreja no viena otrā ir labi pamanāma. Te dabā viss notiek ar pāris nedēļu nobīdi, piemēram, jūnija sākumā uz Alūksni vēl var braukt skatīties ceriņus, kaut Pierīgā tie jau sen noziedējuši. Iespējas tūrisma attīstībai te tiek lēnām, bet neatlaidīgi meklētas – vasarā Alūksnē tiks atklāts jaunais Kultūras centrs, jau drīz varēs izmēģināt jauno Tempļakalna gājēju tiltu, kas savienos Pilssalu ar Tempļakalnu un tālāk taka aizvedīs līdz pērn uzbūvētajam ugunsnovērošanas skatu tornim (34 m), no kura pavērsies jauks skats uz Alūksnes ezeru un pilsētu. Jauns skatu tornis uzstādīts arī Veclaicenes pagasta Kornetos, kas pāri simtgadīgu ozolu galotnēm ļaus priecāties par Kornetu senleju un Pilskalna, Dzērves, Ievas un Mazā Trumulīša ezeriem. Savukārt Jaunlaicenes muižas muzejā būs interesanti iepazīties ar malēniešiem, viņu valodu un paradumiem, starp kuriem ir izdaudzinātā gaismas nešana ar maisiem un vāveru tīšana – malēniešu bērnu rotaļa ziemas vakariem. No Jaunlaicenes sācies arī baronu Volfu dzimtas Vidzemes atzars, par kuru vairāk stāsta muzeja pamatekspozīcija.