500 no vecākiem nošķirto bērnu uz ASV un Meksikas robežas apvienoti 0
Aptuveni 500 no vairāk nekā 2300 bērniem, kas tika nošķirti no vecākiem uz ASV un Meksikas robežas, kopš maija ir atkal apvienoti ar saviem tuviniekiem, ceturtdien atklājusi kāda augsta ranga amatpersona ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijā.
Taču nav skaidrs, cik no šiem 500 bērniem joprojām ir aizturēti kopā ar savām ģimenēm.
Amatpersona ziņu aģentūrai AP sacīja, ka varasiestādes pašreiz izstrādā centralizētu procesu, lai apvienotu bērnus ar vecākiem aizturēšanas centrā Teksasā.
Tramps trešdien parakstīja izpildrīkojumu, lai novērstu bērnu nošķiršanu no vecākiem uz ASV un Meksikas robežas, kas tika īstenota administrācijas “nekādas tolerances” politikas ietvaros un izpelnījās plašu kritiku gan ASV, gan ārvalstīs.
Taču pēc šī rīkojuma palikuši neatbildēti daudzi jautājumi, tostarp, kas notiks ar bērniem, kuri jau ir nošķirti no vecākiem, un kur valdība izmitinās visus jaunos aizturētos migrantus.
Trampa administrācija līdz šim nebija atklājusi, vai kāda daļa no bērniem, kas tika nošķirti no vecākiem, pēc tam ir apvienoti ar saviem tuviniekiem. Amatpersona AP sacīja, ka daudzas no minētajām 500 ģimenēm bijušas šķirtas tikai pāris dienas, taču citai vecāki apgalvo, ka joprojām nezina, kur ir viņu bērni, un vairākas mātes deportētas bez saviem bērniem.
Vērojamas pazīmes, ka administrācija lēnām atkāpjas no savas “nekādas tolerances” politikas un vairs neizvirzīs kriminālapsūdzības personām, kas iekļuvušas ASV kopā ar saviem bērniem.
Taču Tramps acīmredzot negrasās mīkstināt savu nostāju pret nelegālo imigrāciju.
“Mums jābūt ļoti, ļoti stingriem uz robežas. Ja mēs to nedarīsim, mēs tiksim pārpludināti ar cilvēkiem un mums vairs patiesībā nebūs valsts,” uzsvēra Tramps.
Amatpersonas paziņojušas, ka ASV Aizsardzības ministrija gatavojas izmitināt militārās bāzēs līdz 20 000 cilvēku, kas aizturēti par nelegālu robežas šķērsošanu. Taču amatpersonu sniegtā informācija ir pretrunīga par to, vai bāzēs tiks izmitināti no vecākiem nošķirtie bērni vai ģimenes.
ASV Kongress joprojām nav spējis pieņemt likumprojektu, kas viestu skaidrību imigrācijas jautājumos, tostarp par tā dēvēto sapņotāju statusu. Par “sapņotājiem” tiek saukti imigranti, kas ASV nelegāli ievesti bērnībā.
Tikmēr ASV pirmā lēdija Melānija Trampa apmeklējusi migrantu aizturēšanas centru Teksasā, kur izmitināta daļa no bērniem, kas tika nošķirti no vecākiem. Taču viņa izpelnījusies kritiku par tērpa izvēli, proti, zaļu militāra stila jaku, kurai uz muguras ir uzraksts: “I Really Don’t Care, Do U?” (“Man patiešām vienalga, bet tev?”).
Melānijas preses pārstāve skaidroja, ka tā esot vienkārša jaka bez kāda slēpta vēstījuma.
Pirmajai lēdijai jaka bija mugurā, kāpjot lidmašīnā, lai dotos uz Teksasu. Kad lidaparāts nosēdās, viņa jau bija pasējusi pārģērbties.