5 veidi, kā jau tuvāko mēnešu laikā uzlabot finansiālo situāciju 0

Kā uzlabot finansiālo situāciju — šis jautājums ir aktuāls tiem, kuri sastopas ar grūtībām veiksmīgi pārvaldīt savu budžetu, kuri zina, kas ir “līdz algai vēl dažas dienas”, kuriem nav uzkrājumu neplānotiem un steidzamiem izdevumiem, kuri zina, kas ir ātro kredītu slogs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Krievi nobijušies: izskanējis aicinājums visiem gatavoties pilnīgai mobilizācijai, lai “stātos pretī Rietumiem” 73
Kokteilis
“Nav jau nekādu noslēpumu” – Dārta Daneviča atklāj, kāpēc nolēmusi pamest Dailes teātri
Lasīt citas ziņas

Protams, ka visvienkāršākais veids, kā uzlabot finansiālo situāciju, ir palielināt ienākumus, tomēr daudzos gadījumos tā nav reāla opcija, ko var īstenot Latvija ekonomiskajā situācijā. Tāpēc šoreiz daži ieteikumi, kā var kaut nedaudz uzlabot finansiālo situāciju, rēķinoties ar to pašu ienākumu apjomu, kas jau ir.

1.Sīki pieraksti visus izdevumus

Lai saprastu, kādā veidā efektīvāk var uzlabot finansiālo situāciju, pirmais būtiskais solis ir detalizēta izdevumu pierakstīšana. Pat vismazāko tēriņu, kas varbūt ir šķietami niecīgi — košļājamā gumija, kafija līdzi ņemšanai vai žurnāls utt. Pa vienam šie tēriņi ir nelieli, bet, ja tos saskaita mēneša griezumā, tad kopā savācas pat vairāki desmiti eiro. Izdevumu pierakstīšana ļauj ieraudzīt savus tērēšanas paradumus un saprast, kur varētu ietaupīt.

2.Izskaud nelietderīgos tēriņus

CITI ŠOBRĪD LASA

Izanalizējot informāciju par tēriņiem, var atrast vismaz dažas pozīcijas, kuras varētu nosaukt par nevajadzīgiem tēriņiem. Protams, ka nav jāatsakās no visiem mazajiem dzīves prieciņiem, tomēr, izvērtējot, cik tas mēnesī kopumā izmaksā, var atrast lētākas alternatīvas. Piemēram, ja katru rīt pa ceļam uz darbu dzerat kafiju, ko pērkat degvielas uzpildes stacijā, tad mēnesī tas var izmaksāt jau piecdesmit eiro. Ko var darīt savādāk? Nopērciet stilīgu termokrūzi un ņemiet līdzi kafiju no mājām. Tā nauda, ko tērējāt par kafiju uzpildes stacijā, paliks jūsu maciņā.

3.Plāno maltītes un iepērcies ar sarakstu

Vēl viena liela tēriņu grupa, kurā iztērējam lielu daļu savu ienākumu, ir pārtika. Iegādājoties pārtiku haotiski un nedomājot, ko no tās gatavosiet, daudzi produkti sabojājas un tiek izmesti, kā arī tiek gatavots pārāk daudz ēdiena, ko pēc tam izmet, nevis izdomā, kā pārvērst nākamajā maltītē. Efektīvs risinājums ir ēdienreižu plānošana un produktu pirkšana pēc saraksta. Tas mazina iespēju veikt impulsīvus pirkumus, kā arī samazināt izmantotās pārtikas daudzumu. Bet pats galvenais — ievērojami samazināt izdevumus par pārtiku.

4.Optimizē savas kredītsaistības

Ja ik mēnesi jums ir jānorēķinās par vairākiem aizdevumiem, tad kredītu apvienošana var palīdzēt samazināt šos izdevumus. Kredītu apvienošana vairāku maksājumu vietā ļauj iegūt vienu maksājumu. Tādejādi tiek samazināti ikmēneša izdevumi par kredītiem. Kredītu apvienošana būs īstais risinājums, ja jūsu budžetu nospiež ātro kredītu slogs, kam ir augstas procentu likmes. Kredītu apvienošana ļaus atbrīvoties nevēlamām līgumsaistībām un iegūt jaunus kredīta atmaksas nosacījumu.

5.Ieskaties arī lietoto mantu veikalos

Tad, kad plānojat kādu pirkumu, varat apsvērt arī variantu pirkt lietotu preci. Ir gana daudz lietoto preču veikalu, kur var atrast labas un pat zīmolu preces par daudz izdevīgākām cenām un ar ļoti labu kvalitāti. Tādā veidā var atrast “pērles”, ar ko papildināt garderobi vai māju.