5 svarīgi fakti par permanento grimu 0
Aizvien daudzas sievietes izvēlas permanento grimu, lai atvieglotu sev ikdienu – tas samazina laiku no rītiem, kad jāuzklāj grims, kā arī ir ērts risinājums ceļojumos, pirtī un tamlīdzīgi. Daži fakti par permanento grimu, ja apsver iespēju, ka tev tas ir nepieciešams.
1. Permanentais grims nav tetovējums
Jā, galvenais permanentā grima ieguvums – nav jākrāsojas, meikaps turas pāris gadus. Lai arī permanenetā grima izveidošana līdzinās tetovēšanai, tomēr to nebūtu pareizi saukt par tetovēšanu, jo tad izmanto ķīmiskus krāsošanas līdzekļus, bet permanentajā grimā – dabiskus. Turklāt tie tiek ievadīti nelielā, 0,3-0,8 mm dziļumā, kamēr tetovējumi tiek “iedzīti” 1-1,5 mm ādas porās.
2. Permanentais grims nav uz visu mūžu, tas izbalē
Tas vidēji turas no diviem līdz astoņiem gadiem – tas atkarīgs no cilvēka vielmaiņas, īpaši ādas un tās kopšanas, ādas krāsas pigmentācijas vietā, kur ir grims. Ar laiku dabiskie pigmenti iesūcas un grims izbalē. To paātrina uzturēšanās saulē, pīlings, mezoterapija un citas procedūras. Var gaidīt, kamēr grims pakāpeniski izzudīs vai to atjaunot, veicot korekciju.
3. Permanento grimu var taisīt gan ar, gan bez anestēzijas
Mūsdienīgi anestēzijas līdzekļi un labs aprīkojums dod iespēju veikt anestēziju bez injekcijas. Liela tūska, kas rastos pēc dūriena, traucētu meistaram strādāt. Tāpēc izmanto krēmus ar anestēzijas iedarbību, kas mazina jutīgumu un tiek uzklāti uz ādas 30-40 minūtes pirms procedūras. Ir situācijas, kad meistars var piedāvāt atteikties no anestēzijas vispār. Arī ziedes var izsaukt nelielu tūsku.
4. Permanento grimu nevar noņemt ar balinošiem krēmiem, skrubjiem u.tml.
Piemērotākais veids, kā noņemt permanento grimu ir ar lāzera palīdzību.
5. Pirmajās dienās tas izskatās daudz spilgtāk
Nenobīstieties – tā tam jābūt, jāpagaida, kā minimums, nedēļa, kamēr noies tūska un redzēs reālo zīmējumu. Tad varēs novērtēt grimu un izdomāt – vai tas ir lielisks vai vajadzīga vēl korekcija.
Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem