5 principi, kas jāievēro, lai efektīvi un veiksmīgi iemācītos strādāt mājās 0
Mūsdienās aizvien vairāk un vairāk uzņēmumu visā pasaulē ievieš jaunu praksi – ļaujot saviem darbiniekiem strādāt no mājām. Uzņēmumiem tas ļauj ietaupīt finanses par biroja telpu īri, kā arī elektrības un citus rēķinus. Savukārt darbinieki var strādāt vidē, kas viņiem ir ierasta un bieži tāpēc izdarītais ir produktīvāks kā biroja telpās. Tomēr dažkārt izrādās, ka sava laika un pienākumu plānošana nav nemaz tik vienkārša, jo esot mājās, eksistē daudz blakus faktoru, kas nozog gan jūsu uzmanību, gan laiku.
Jums izdosies lieliski saplānot savu darba dienu, ja ievērosiet šos 5 principus.
1. Nosakiet sev darba laiku
Tieši tāpat kā dodoties uz biroju, arī mājās esot jums ir jānosaka konkrēts darba laiks, kuras stundas no dienas laika jūs veltīsiet tikai un vienīgi saviem darba pienākumiem. Atcerieties, jo ātrāk jūs koncentrēsieties tikai pienākumiem, jo ātrāk visu izdarīsiet.
2. Sadaliet darbu pa stundām
Ir ļoti sarežģīti izdarīt visus pienākumus vienlaicīgi. Centieties tos sadalīt pa stundām. Nelielu apjomu izdarīt būs daudz vieglāk un ātrāk, nekā visu kopā.
3. Iekārtojiet sev darba vietu
Jums ir jābūt kādai vietai mājoklī, kur jūs varat maksimāli koncenstrēties un domāt tikai par darbu. Strādāt, piemēram, sēžot dīvānā vai pie virtuves galda ir neefektīvi, jo apkārt ir daudz faktoru, kas novērš jūsu uzmanību.
4. Izslēdziet mobilo telefonu
Telefons ir īstens laika zaglis. Ja vien jūsu darba specifika nav saistīta ar telefona sarunām, izslēdziet to vai vismaz nogrieziet tam skaņu. Kad būsiet paveikuši savus darbus, tad arī varēsiet atzvanīt gan uz neatbildētajiem zvaniem, gan īsziņām.
5. Palūdziet, lai jūs netraucē
Ja jūs būtu birojā un strādātu, mājinieki jums netraucētu. Pēc būtības nav lielas atšķirības, kur jūs strādājat – laikā, kad pildat darba pienākumus, apkārtējiem tas ir jārespektē. Daudziem cilvēkiem ir grūti samieirnāties ar faktu, ka jūs esat mājās un no jums neko nevar pieprasīt. Šis jautājums ir jāatrisina ģimenes lokā un jārod savstarpējs kompormiss, lai tajos brīžos, kad jūs strādājat, neviens jums nenovērstu uzmanību. Arī bērni.
Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem