Foto: FreePik

5 populārākie grīdas segumi mājoklī: kā neapmaldīties piedāvājumā? 1

Grīda ir mājokļa pamatu pamats, tāpēc, iegādājoties mājokli un plānojot interjeru, grīdas segumam ir jāpievērš ne mazāka uzmanība kā sienu apdarei un mēbeļu iegādei. Mūsdienu grīdas segumu dažādībā var apjukt ikviens. Seguma izturība vairs nav noteicošais faktors, jo jaunākās tehnoloģijas padarījušas visus grīdas segumus pietiekami izturīgus pat ļoti intensīvas ekspluatācijas apstākļos. Kā izvēlēties piemērotāko grīdas segumu dažādām telpām, iesaka “Kesko Senukai Latvia” grīdas segumu kategorijas vadītāja Viktorija Jaņenko.

Reklāma
Reklāma

Laminētās grīdas – ekonomiska izvēle

Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
Kā tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas
Foto: Vanovasaio/SHUTTERSTOCK


Laminētās grīdas jau ilgstoši saglabā savu popularitāti – tā ir viena no ekonomiskākajām izvēlēm.
“Neskaitot pievilcīgo cenu, laminātam ir arī citas priekšrocības: to ir viegli montēt un kopt, bet nolietoto segumu var viegli nomainīt. Šāds grīdas segums bieži ir piemērots siltajām grīdām un ir izturīgāks pret skrāpējumiem un triecieniem, salīdzinot ar dabiskām virsmām. Klientiem lamināts patīk, jo tas piedāvā plašu rakstu un krāsu dažādību, kā arī lieliski imitē dabisko koku,” par laminēto grīdas segumu priekšrocībām stāsta Viktorija Jaņenko.

CITI ŠOBRĪD LASA

Speciāliste norāda, ka šāda veida grīdas tomēr ir vairāk piemērotas telpām ar zemu mitruma līmeni. Tāpēc nebūtu ieteicams to klāt vannasistabā vai virtuvē, kur pastāv lielāks ūdens noplūdes risks. Izņēmums – ar speciālu tehnoloģiju ražotas laminētās kokšķiedras grīdas segumi, kas neuzsūc šķidrumu un, nonākot mitrumā, neuzbriest pat līdz 24 stundām.

Parkets – dabisks un ilgi kalpojošs

Foto-Sergieiev/Shutterstock


Parketa dēlīši ir dārgāks, taču ne mazāk populārs risinājums. To parasti izvēlas dabisku un ekoloģisku materiālu mīļotāji sava jaunā mājokļa iekārtošanai. Parkets nodrošina lielisku siltumizolāciju un, pareizi uzturēts, var kalpot vairāk nekā 20 gadu. Nolietotu parketu ieteicams pārslīpēt un no jauna nolakot.

“Parkets, līdzīgi kā lamināts, ir viegli kopjams – parasti pietiek, ja netīrumus noslauka ar mitru drānu. Protams, lai grīdas segums visā telpā nolietotos vienādi, vietas, kas visbiežāk kļūst netīras, vēlams nosegt ar paklāju. Tas ne tikai uzņems lielāko daļu netīrumu, bet, piemēram, pie ārdurvīm arī palīdzēs pasargāt parketu no saskrāpēšanas ar sīkiem akmentiņiem un citiem gružiem, kas pieķeras apavu zolēm. Tā paša iemesla dēļ uz mēbeļu kājiņām ieteicams pielīmēt speciālas filca uzlīmes – stumjot mēbeles, parkets netiks sabojāts,” iesaka speciāliste.

Parkets ir lieliski piemērots atpūtas un guļamistabas zonām, taču ar šīm telpām nav jāaprobežojas. Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, arvien biežāk tiek apgāzti agrāk populāri mīti. Piemēram, ilgu laiku valdīja uzskats, ka parkets nav piemērots siltajām grīdām, taču šodien tā jau ir pagātne. “Cenšamies apmierināt pat prasīgāko klientu vajadzības, tāpēc šodien sortimentā pieejams arī speciāli siltajām grīdām paredzēts parkets,” stāsta Viktorija Jaņenko.

Reklāma
Reklāma

Vinila grīdas – universāls un praktisks risinājums

Foto: Ksenukai


Vinila grīdas ir izturīgas pret saskari ar ūdeni, tāpēc tās var klāt gan vannasistabā, gan virtuvē. Tomēr, izvēloties šī tipa grīdas, speciāliste iesaka izvairīties no vietām tieši blakus kanalizācijas caurulēm, kur ūdens noplūdes risks ir lielāks.

Lai gan šis segums ir ražots no PVC maisījuma, tas aiztur siltumu līdzīgi kā dabiskā koka grīdas. Vinils ir mīksts, pa to ir patīkami staigāt basām kājām, turklāt vinila grīdas lieliski izolē skaņu un ir piemērotas siltajām grīdām. “Tas ir ļoti labs risinājums ģimenēm, kurās aug mazi bērni. Šī tipa segumu ir viegli mazgāt, tas neuzsūc netīrumus, un dažas vinila grīdas pat tiek ražotas ar antibakteriālu pārklājumu,” stāsta speciāliste.

Taču šo segumu nevajadzētu jaukt ar linoleju; atšķiras gan vinila grīdu tehniskā specifikācija un montāžas metode, gan vizuālais izskats, kas ir tuvāks laminātam, nevis linolejam. Vinila grīdas tiek ražotas, izmantojot modernākās tehnoloģijas, un spēj izskatīties gluži kā dabiski koka dēļi. Vēl viena vinila seguma priekšrocība ir tā unikālā izturība – lielākā daļa vinila grīdu ražotāju piedāvā 30 gadu vai pat mūža garantiju, tāpēc šajā grīdas segumā ir vērts investēt.

Linolejs – izturīgs pret pamatīgu slodzi

Foto – Shutterstock

Linolejs ir viens no demokrātiskākajiem risinājumiem cenas izteiksmē un joprojām gana iecienīts nelielos mājokļos. Galvenā dažādu linoleju atšķirība ir materiāla virsējā slāņa biezums un līdz ar to izturība. Grīdas segumu kategorijas vadītāja norāda – lai gan sabiedrībā netrūkst neglaimojošu viedokļu par linoleju, pēdējos gados tas pieejams ļoti glītos, mūsdienīgos dizainos – ar koka, flīžu vai akmens virsmas imitāciju, dažādiem ģeometriskiem rakstiem utt., turklāt to ir viegli un ērti kopt un tas ir ūdensizturīgs, tāpēc sevišķi piemērots virtuvēm un citām telpām ar augstāku mitruma koncentrāciju.

Kovrolīns – omulībai un siltumam

Foto: Ksenukai


Daudzu iecienītais paklāja jeb mīkstais grīdas segums vēl aizvien nav zaudējis pozīcijas populārāko grīdas segumu topā. Tā galvenā priekšrocība ir iespēja piegriezt materiālu precīzi tādā izmērā un formā, kā nepieciešams konkrētajai telpai.

“Kovrolīnu var izmantot arī vienkārši kā paklāju, nogriežot vajadzīgā izmēra gabalu un to apšujot. Tomēr lielākoties kovrolīnu mēdz izklāt pa visu telpu, sevišķi guļamistabās un bērnistabās, kur tā mīkstā, siltā virsma ikvienu basas pēdas pieskārienu vai rotaļu uz grīdas padarīs sevišķi patīkamu,” stāsta speciāliste.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.