Foto – Fotolia

5 pazīmes, kas liecina – cilvēkam ir slikti nodomi 0

Merilina Monro bija skaista, apdāvināta aktrise un modele, kas bija spējīga uz manipulācijām; viņa gandrīz visu dzīvi eksperimentēja. Monro vienmēr pavadīja veiksme, kas teju sauca viņai no mugurpuses: “Izmanto mani!”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Taču, neraugoties uz bēdīgi slaveno “dumjās blondīnes” reputāciju, viņa bija cilvēks ar spēcīgu raksturu. Faktiski Monro bija absolūti neiecietīga pret cilvēkiem, kuri velti centās viņu vadīt. Runā, ka viņa ātri tika vaļā no tiem, kurus turēja aizdomās par slēptiem motīviem.

Kā zināms, “dumjajai blondīnei” IQ bija lielāks nekā 160. Taču mēs novirzāmies no tēmas. Šis raksts nav par Merilinu Monro, un 99,999% no mums nekad nebūs slavai tik tuvu, kā tas izdevās gudrajai un skaistajai sievietei Merilinai Monro.

CITI ŠOBRĪD LASA
“Ja jūs grasāties būs divkosīgs, lai vismaz viena no jūsu sejām ir skaista,” (Merilina Monro)

Tomēr mums visiem ir viena kopīga iezīme: mēs visi esam potenciālie upuri manipulatoru acīs.

Viņi mums smaida, skaisti runā, vienlaikus visu laiku apzināti mēģina apmānīt un kontrolēt mūsu saprātu. Diemžēl šiem cilvēkiem bieži vien nekādu šķēršļu nav.

Ko darīt? Nebūs viegli, taču, iespējams, mums jābūt informētiem par tiem, kas ir mums apkārt, un nešauboties jāveic aizsardzības pasākumi.

Mēs apspriedīsim piecas bieži sastopama manipulatora pazīmes – “labs cilvēks” ar velnišķīgiem nodomiem.

1.Sarunas vienmēr ir vienpusīgas

Tas nepārsteidz. “Jaukie” cilvēki ar sliktiem nodomiem ir ieprogrammēti tā, lai dominētu sarunās. Parasti cilvēki, pat ja viņiem trūkst prasmju ieklausīties sarunas biedrā, vismaz mēģina iesaistīties dialogā. Savukārt manipulatori sevi vērtē augstāk.
Vēl viens brīdinājums. Ja manipulatoru saskarsmes taktika izrādīsies neveiksmīga, viņi izdomās citu veidu, kā sasniegt savu mērķu. Dažreiz tas var izpausties kā neizskaidrojama interese par tevi.

Šāda dīvaina uzvedība pārsteidz, jo šie cilvēki ir tik egoistiski un tik ļoti fokusējušies uz sevi, ka ātri vien atkal novirza saziņas starmeti uz sevi.

2. Viņi visu laiku prasa vienu un to pašu

Reklāma
Reklāma


Vēl viens manipulatora talants – viņš nepārtraukti izmanto iespēju tevi pazemot.

Kā pietiekami gudrs cilvēks viņš nepārtraukti, reizēm gan ļoti neuzkrītoši, lūgs tev darīt to, ko viņam patiesībā vajag.

Viņš prasīs nepārtraukti. Kāpēc? Tāpēc, ka viņu iepriecina fakts, ka viņa vēlēšanās dominē pār tavu saprātu. Nepieļauj, lai tas notiktu. Met izaicinājumu viņa vārdiem, vienlaicīgi atsakoties piedalītos viņa iedomātajā spēlē.

Tu vari uzvarēt šajā cīņā, bet tikai tad, ja būsi pietiekami spēcīgs.

3. Izmanto tevi savā spēlē

Šai atziņai ir saistība ar iepriekšējo, jo manevri sarunu laikā ir iemīļots manipulatoru instruments, viņi spēj pārliecināt, neatkarīgi no tā, vai izmantotie argumenti ir efektīvi, vai ne pārāk. Viņi domā, ka viņiem ir taisnība, un par to nešaubās.

Pārliecināšana un spiediens var būt spēcīgi ieroči, it īpaši tad, ja upuris nespēj tos atpazīt. Turklāt cilvēki, kuriem rodas problēmas ar to, lai pateiktu stingru “nē”, var kļūt par manipulatoru upuriem (dažkārt apzināti).

Neatkarīgi no tā, cik tas šķiet sarežģīti, ņem talkā visus spēkus, lai pateiktu “nē”.

4. Acu kontakts un ķermeņa valoda

Kā jau varēja domāt, noturīgs acu kontakts var kļūt par manipulatoru ieroci. Daudzi no mums ciešu un pārliecinošu skatienu saista ar uzticamību. Viltotie “labie” cilvēki izprot šo psiholoģisko efektu un, protams, izmanto to savā labā.

Ir vēl viens apsvērums. “Ilgs un neērts” skatiens, acu kontakts ar manipulatoru bieži vien norāda uz slēptu mērķi, konkrētāk – šādi viņi cenšas cilvēku piespiest darīt to, ko viņi grib. Pievērs tam uzmanību.

Ja kontaktējamies ar šādu cilvēku, tad mums ir jābūt vismaz piesardzīgiem. Mūsu spriestspēja un loģika pateiks priekšā mūsu nākamos soļus.

5. Slikta pēcgarša pēc kontaktiem ar viņu

Ir brīži, kad jāuzticas saviem instinktiem. Tā ir loģiska cilvēka smadzeņu funkcija – apšaubīt lietas un parādības. Ja runa ir par “labo cilvēku” pēdiņās, nenoliedzami, ir jāieklausās sevī.

Atkārtosimies, manipulatori iedveš apjukumu cilvēkiem, ar kuriem kontaktējas. Kā minēts augstāk, saskarsme ir spēcīgs manipulatoru ierocis. Viņu iedzimtā spēja pārkāpt normālas domāšanas šablonus ir viens no iemesliem, kura dēļ tik daudz cilvēku uzķeras uz viņu makšķeres.

Apjukums, dusmas, vilšanās un pārpratumi ir tās negatīvās domas un jūtas, kas var rasties pēc kontaktiem ar šādu cilvēku. Kopsavilkums. Var būt divi varianti: vai nu otra cilvēka personība nerezonē ar tavu personību, vai arī šis cilvēks ir manipulators.

Avots: “tayni-mirozdaniya.ru”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.