Kā iekārtot darbavietu mājās: padomos dalās interjera dizainers.
Kā iekārtot darbavietu mājās: padomos dalās interjera dizainers.
Publicitātes foto

5 padomi, kā iekārtot vietu strādāšanai mājās 0

Vienalga, vai no mājām sanāk strādāt retu reizi vai arī tā ir ikdiena, daži darba vietas iekārtojuma pamatprincipi ir spēkā vienmēr.

Reklāma
Reklāma

1. Telpa jāsadala funkcionālajās zonās

“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
Lasīt citas ziņas

Mājās var gan strādāt pie datora, gan radīt kaut ko ar rokām. Dažādiem darbiem ir vajadzīgas dažādas mēbeles, tāpēc rakstāmgalds nav vienīgais, par ko jādomā. Svarīgi ieplānot funkcionālās zonas. IKEA interjera dizaina nodaļas vadītājs Darjuss Rimkus iesaka darba virsmu galdam izvēlēties no materiāla ar pārklājumu, kas ir noturīgs pret skrāpējumiem, šķidrumiem un karstumu.

2. Jānorobežojas

“Strādājot svarīgi netraucēti koncentrēties, un vietu, kur to izdarīt, var atrast arī nelielā mājoklī. Labu darba vietu var iekārtot arī dzīvojamajā istabā, kur laiku pavada visa ģimene, un nodalīt tā, lai būtu gan ērti, gan glīti,” iesaka Darjuss Rimkus.
Darba galda norobežošanai var izmantot perforētus dēļus, kurus var stiprināt arī pie sienas. Tie rada sajūtu par atsevišķu telpu un reizē noslēpj darba procesā radušos haosu. Papildinot dēļus ar āķiem, traukiem un plauktiņiem, tie kļūst par vietu dažādu sīkumu glabāšanai vai par dekoratīvu akcentu.
Darba vietu var norobežot ar aizslietni, lai nerodas vilinājums skatīties apkārt, reaģēt uz vismazāko troksni telpā, kur atrodas citi cilvēki.

3. Noderēs ergonomiskas mēbeles

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī mājās strādājot, jādomā par veselību – mēbelēm jābūt ergonomiskām, drošām un ērtām. Rakstāmgalds ar regulējamu augstumu dod iespēju strādāt pamīšus sēdus un stāvus. Tā var izkustēties, uzlabojot labsajūtu un mazāk nogurstot. Biroja krēslam jābūt ar regulējamu sēdvietas dziļumu un ērtu atzveltni ar papildu balstu muguras krustu zonā.

4. Labs apgaismojums – saudzīgs acīm

Tieši gaisma ir svarīgākais, iekārtojot vietu darbam telpā, kur atrodas vēl citi cilvēki un notiek dažādas aktivitātes. Tagad, kad ārā ir vairāk saules, daļu dienas var iztikt, arī strādājot dabīgajā apgaismojumā, izvēloties darba vietu tuvāk logam. Pie datora jābūt galda lampai, virs darba virsmas – viegli pārvietojamai lampai ar klipsi un LED skapīšu apgaismojumu. LED spuldzes patērē par 85% mazāk elektroenerģijas nekā kvēlspuldzes. Vairāk gaismas avotu padara telpu ērtāku un palīdz ietaupīt, jo vienmēr var ieslēgt tikai tās lampas, kas tiešām nepieciešamas. Tā arī var nodrošināt apgaismojumu darbam, netraucējot citus istabā esošos.

5. Mantu organizatori

Bieži gadās, ka mantu ir vairāk nekā vietas darbam. Ja mantas nav efektīvi sakārtotas, sanāk nelietderīgi tērēt laiku, meklējot nepieciešamo, rezultātā cieš darba produktivitāte. Lai novērstu haosu, dizainers iesaka izmantot sienu platību visā augstumā un likt lietā dažādas plauktu un skapīšu kombinācijas. Skapīšus un atvilktnes var lietot lielākām mantām un sienasskapīšos salikt vieglākus darba piederumus.
Dažādus sīkumus var salikt kastēs un tās sakārtot plauktos. “Caurspīdīgās plastmasas kastēs viss ir labi pārskatāms, bet, ja labāk patīk necaurspīdīgas, tās var marķēt, lai ātri atrastu nepieciešamo,” iesaka interjera dizainers Darjuss Rimkus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.