5 nevainīgi ieradumi, kas apkārtējos var padarīt vai trakus 0
Jā tev raksturīgs kāds no šiem ieradumiem, padomā, vai nav vērts no tā atradināties. Citādi pastāv iespēja, kādu pamatīgi nokaitināt.
1. Kāda priekšmeta virpināšana rokās
Ja jūsu sarunbiedram vai kolēģim piemīt paradums sarunas laikā rokās virpināt pildspalvu, zīmuli, salocītu papīru vai ko citu, tas spēj novirzīt jūsu uzmanību no apspriežamā temata, liekot pievērsties sarunbiedra rokām. Smadzenēm ir grūti vienlaikus saprast balss tembru, mīmiku un sekot nemitīgi rotējošajām roku kustībām.
2. Bungošana pa galdu ar pirkstu
Dažiem cilvēkiem, lai pieņemtu lēmumu vai mazinātu saspringumu, ir ieradums ar pirkstu radīt ritmiskus sitienus pa galdu. Savukārt pie blakus galda esošajam kolēģim katrs sitiens pa galdu ir kā trieciens pa viņa nervu sistēmu. Ja norisinās saruna, kuras laikā vienam no sarunbiedriem ir šis nelāgais ieradums, otram var likties, ka viņš nav vēlams sarunbiedrs.
3. Parazītvārdi un liekvārdība
Ir cilvēki, kam rakstiskā saziņa padodas daudz labāk par mutisko. Runājot viņi haotiski maldās no vienas tēmas pie otras, aizmirstot, par ko bija sākuši sarunu, katrā teikumā lieto daudz neko neizsakošu frāžu un izsaucienu, piemēram, kā saka, vai ne, nu kā tad, “tāpatās” u.c., kas var radīt nepatiku sarunbiedrā un nevēlēšanos turpināt sarunu.
4. Deguna urbināšana un sevis aiztikšana
Daudziem piemīt neirotiska vēlme nepārtraukti sevi aiztikt – urbināt degunu, tīrīt ausis, grauzt nagus vai izspiest kādu pumpu, tādējādi neapzināti sevi nomierinot un aizgaiņājot bailes un satraukumu, taču jāatceras, ka šīs darbības publiskā vietā radīs negatīvu priekšstatu par jums.
5. Sevis apbrīnošana telefona kamerā un nemitīga telefona pārlūkošana
Mūsdienās nepieciešamība nepārtraukti būt tiešsaistē un pašbilžu uzņemšana ir kļuvusi pašsaprotama un ikdienišķa, tomēr, atrodoties kompānijā ar cilvēku, kas nedzird, ko jūs viņam sakāt, nav ieinteresēts apkārt notiekošajā, bet narcistiski ik pēc brīža telefona kamerā pārbauda, vai nav neko zaudējis no sava ārējā spožuma, var radīt nevērtības izjūtu apkārtējos.