1. Attiecībās bez saistībām nav mīlestības 14
Tas ir visizplatītākais maldīgais priekšstats. Attiecībās forma ne vienmēr atbilst saturam. Mēs taču neapgalvosim, ka visos šķietami noturīgo pāros valda mīlestība un harmonija. Un ka cilvēki vienmēr ģimenes ligzdā atgriežas pie mīļiem un tuviem, nevis apnikušiem un brīžiem pat vienaldzīgiem cilvēkiem. Tāpat brīvās attiecībās. Pat ja pāris kopā nepavada visu laiku un neiegrimst ikdienas dzīvē, tas nenozīmē, ka viņi viens otru nemīl. Varbūt gluži pretēji – jūtas ir tik spēcīgas, ka tas nozīmē uzticību, un nav jēgas turēt partneri īsā pavadā.
Bet ir vēl cits mūsdienu simptoms – uzskatīt mīlestību par arhaismu un vājuma izpausmi, kaut ko veiksmīgam cilvēkam neraksturīgu. Vieglāk nosaukt sevi par tādu, kas veido karjeru un kam nav pietiekoši daudz laika pilnvērtīgai personīgai dzīvei. Šajā gadījumā attiecības bez pienākumiem (kaut arī ar mīlestību) nav labākais, bet tomēr kompromiss.
Komentē psihologs: “Vēlmei pārveidot partneri, mainīt to, kas mums nav piemērots, ir maz sakara ar mīlestību. Un pretēji – gatavība pieņemt otru ar viņa dzīvesveidu, “tarakāniem”, ieradumiem, kuri mums dažreiz nepatīk, liecina par cieņu.
Esmu pārliecināta, ka mīlestība var pastāvēt tikai brīvībā – tādā nozīmē, ka tā ir katra paša izvēle. Ja tās nav, tā jau ir atkarība. Bet runa nav par to, ka patiesas jūtas iespējamas tikai starp tiem, kuri izvēlējušies attiecības bez saistībām.”