Foto: Unsplash

5 lieliski veidi, kā “sapurināties” un būt gatavam sagaidīt pavasari 0

Iestājoties pavasarim, dienas kļūst garākas un gaišākas, saule spīd biežāk, gaiss paliek siltāks un līdz ar dabas atmošanos no ziemas miega laiks atmodināt arī ķermeni. Aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Laila Zālīte dalās padomos, kā sagatavot ķermeni gada siltajai un aktīvajai sezonai.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

“Pavasarī, no vienas puses, mēs instinktīvi kļūstam darbīgāki, enerģiskāki, it kā atmostamies no ziemas miega, taču no otras puses, rūpīgi sevi nepieskatot, ātri varam nodarīt pāri veselībai – pēc aukstās sezonas ķermenis var būt iztērējis uzkrātās rezerves un kļuvis uzņēmīgāks pret dažādiem vīrusiem un infekcijām. Turklāt laikapstākļi ir mānīgi, tie var šķist siltāki un saulaināki nekā patiesībā ir, tāpēc jābūt piesardzīgam un jāļauj ķermenim pakāpeniski pierast pie jaunās situācijas,” stāsta Laila Zālīte.

1. Vairāk uzturēties ārā

Foto: Pixabay
CITI ŠOBRĪD LASA

Ziemas mēnešos iekštelpās tiek pavadīts daudz vairāk laika nekā tas būtu ieteicams. Gaisa temperatūras paaugstināšanās, gaišāki rīti un vakari ir lielisks iemesls, lai vairāk laika pavadītu ārā, svaigā gaisā – tas palīdzēs atgūt spēkus un stiprināt imunitāti.

2. Uzsākt mērenas fiziskās aktivitātes

Foto: Pexels

Neatkarīgi no tā, vai ziemas mēnešos ikdienas paradumos iekļāvi fiziskās aktivitātes, pavasaris ir piemērotākais laiks, lai izkustētos, turklāt vislabāk svaigā gaisā. Pastaigas, pārgājieni, izbraucieni ar velosipēdu, arī skriešana un vingrošana brīvā dabā, vēl jo vairāk ģimenes un draugu lokā būs vērtīgi kā ķermenim, tā emocionālajai labsajūtai. Kustība uzlabo pašsajūtu, stiprina organisma dabīgās aizsargspējas, kā arī veicina kuņģa-zarnu trakta darbību, kas īpaši būtiski tieši pavasarī.

3. Pakāpeniski pāriet uz pavasara garderobi

Foto Itar-Tass/Scanpix/LETA

Viena no izplatītākajām pavasara kļūdām – pirmajās siltajās un saulainajās dienās atbrīvoties no šallēm, cepurēm, cimdiem un ziemas garderobi nomanīt pret pavasara apģērbu. Pēc ziemas sezonas pārejai uz plānākām drēbēm jābūt pakāpeniskai, ķermenim ir jāatklimatizējas. Pārāk straujas apģērba maiņa var veicināt, piemēram, saaukstēšanos, urīnceļu iekaisuma rašanos.

4. Diedzēt un ēst zaļumus

Foto: Ilze Pētersone, no Ilzes Lipskas krājuma

Lai pavasarī uzņemtu ikdienā nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas, kas veicina vielmaiņu un sniedz enerģiju, ieteicams uzturā lietot dažādus diedzētos zaļumus, piemēram, rukolu, kressalātus, redīsu sēklas. Zaļumus var pievienot gan ēdieniem, gan izmantot kā uzkodu.

Reklāma
Reklāma

5. Dzert citronūdeni, bērzu un kļavu sulas

Sagaidot gada silto sezonu, vajadzētu rūpīgāk pasekot līdzi uzņemtajam šķidruma daudzumam. Ikdienā ieteicams lietot citronūdeni – tas uzlabos organisma mikrofloru un veicinās sārmainas vides veidošanos, palīdzēs izvairīties no dažāda veida iekaisumiem, veicinās gremošanu un uzlabos aknu darbību. Tāpat pavasarī vajadzētu izmantot iespēju atgūt mundrumu, dzerot bērzu un kļavu sulas. Sulas labvēlīgi ietekmē organisma darbību, taču jāatceras, ka to sastāvā ir ievērojams daudzums cukura, tāpēc uzņemtajam sulu daudzumam jābūt sabalansētam.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.