5 laimīgu un ilgstošu attiecību noteikumi 0
Laimīgas attiecības uzbūvēt izdodas tikai tad, kad abi partneri ir gatavi viens otru sadzirdēt un saprast. Attiecībās starp vīrieti un sievieti ir jāievēro dažādas stratēģijas un ir jābūt skaidram sapratnes mehānismam. Psiholoģe Karīna Matkovskaja dalās pārdomās un pieredzē, kas palīdzēs labāk saprast savu mīļoto cilvēku un saglabāt labas attiecības.
1. Apzinieties, ka jūs esat atšķirīgi
Kā piemēru viņa min vīrieša un sievietes reakciju uz stresu. Nobažījusies sieviete visbiežāk daudz runā, bet vīrietis tieši pretēji – klusē. Stresa stāvoklī sievietēm aktivizējas runas funkcija. Sieviete “izrunā” savu problēmu, pieminot pat vissīkākās detaļas. Viņu nomierina sarunas forma, ko pavisam noteikti nevar sacīt par vīrieti. Uzklausīt tādu monologu ir grūts darbs, jo vīrieša smadzenes stresa situācijās reaģē citādi. Ja sievietei, lai izrunātos, ir nepieciešams sarunu biedrs (tāds, kas klausās), tad vīrietim nevienu citu tobrīd nevajag. Problēmas risinājumi ir divi: ja sieviete ir uztraukusies, ir jādod iespēja viņai izrunāties – nē, viņa negaida tūlītēju problēmas risinājumu vai gudrus padomus, gluži vienkārši ļaujiet viņai runāt. Visbiežāk ar to arī būs gana. Savukārt, ja uztraukts ir vīrietis, nevajadzētu viņam uzbāzties ar frāzi: “Parunāsim? Pastāsti, kas tev noticis, tev taču paliks vieglāk!” Vieglāk viņam paliks tad, kad jūs viņu liksiet mierā. Uzvāriet viņam tēju, pagatavojiet viņa mīļāko ēdienu un netraucējiet ar savu klātbūtni. Ticiet, viņš to novērtēs. Kad viņš būs gatavs runāt par notikušo, viņš pats jūs atradīs.
2. Strīdos jūs runājat tikai par sevi un savām jūtām
Esat taču kādreiz dusmās teikusi: “Kā tu tā var mētāt savu apģērbu, vienalga, kur? Kā tāda cūka!” vai arī “Es esmu vīlusies, ka man nākas visu laiku vākt tavas samestās drēbes….”. Tā vietā jums vajadzētu teikt: “Tu neko nedari priekš manis! Es nejūtu tavas rūpes…” Vārdiem attiecībās ir milzīga loma – atbilstoši vārdi konkrētās situācijās var ļoti palīdzēt jums atrisināt savstarpējās domstarpības.
3. Pārstājiet strīdēties!
Vai jūs vēlaties uzvarēt savu mīļoto vīrieti strīdā? Tā ir laba stratēģija, ja šī ir jūsu attiecību pēdējā diena. Pretējā gadījumā, tas ir muļķīgi. Vai arī jūs vēlaties pavadīt turpmāko nedēļu, nesarunājoties viens ar otru? Ja nē, pacentieties konfliktu atrisināt ar konstruktīvu dialogu. Tā galvenā būtība ir tā, ka viens no jums runā, bet otrs klausās un nepārtrauc! Pēc tam, kurš klausījās, atkārto pateikto un ko no tā ir sapratis, lai pārliecinātos, ka nav nekādu pārpratumu. Pēc tam samainieties vietām. Šis risinājums ir sarežģīts ar to, ka nepārtraukt partneri sarunas laikā ir ļoti grūti! Taču ir ārkārtīgi svarīgi ļaut runātājam pabeigt savu sakāmo. Atcerieties, ka jums nav vajadzīga vienpersoniska uzvara, tāpēc problēmu ir jāatrisina jums abiem kopā, nevis jums “jāuzvar” strīdā.
4. Katrā dienā rodiet kaut ko īpašu sev
Pievērsiet uzmanību sīkumiem, kurus dara jūsu mīļotais cilvēks. Iespējams, tās ir pagatavotas brokastis, izgludināts krekls vai palīdzību, kad jūs iepirkāties pārtikas veikalā. Varbūt viņš vai viņa palīdz jums saplānot dienu un vienmēr atgādina par notikumiem, kas jums piemirstas. Pamēģiniet rakstīt dienasgrāmatu, atzīmējot tās īpašās lietas, kas jūs ir iepriecinājušas ikdienā, kaut vai dažas reizes nedēļā. Uzrakstiet šajā dienasgrāmatā kādā brīvā brīdī vēstuli savam mīļotajam cilvēkam, par ko vēlaties pateikt viņam paldies. Un kādā brīvdienas vakarā, ko esat izlēmuši pavadīt kopā, nolasiet viņam to.
5. Radiet paši savus noteikumus
Tādus, kas būs komfortabli un pieņemami tieši jums abiem. Nesalīdziniet savas attiecības ar citu cilvēku attiecībām. Mīliet un pieņemiet sevi un savu partneri, un radiet veselīgas, komfortablas attiecības tieši jums. Jūs esat unikāli un tieši tikpat unikālas ir jūsu attiecības.