5 kosmētiķa padomi: kā soli pa solim tikt pie nevainojama un noturīga grima 0
Sejas ādas pareiza kopšana un sagatavošana ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas nosaka, vai grims, ko esat iecerējušas nēsāt dienas vai kāda saviesīga vakara laikā, izskatīsies tik labi, kā iecerēts. Kādiem soļiem ir svarīgi pievērst uzmanību pirms grima uzklāšanas, stāsta skaistumkopšanas “Kolonna” t/c “Galerija Centrs” kosmētiķe Solveiga Ūdriņa.
1. Jānosaka ādas tips
Lai panāktu vēlamo rezultātu sejas ādas sagatavošanā pirms grima uzklāšanas, ir svarīgi noteikt – kāds ir jūsu ādas tips un kāds ir ieteicamais tās kopšanas veids. Ja jūsu sejas ādu raksturo taukainība, tad šādam ādas tipam nav piemērots krēms, kādu ir ierasts lietot sausas ādas mitrināšanai un barošanai. Katram ādas tipam, lai neradītu pretēju efektu, jāizvēlas atbilstoša veida kopšanas līdzekļi. Lai nekļūdītos sejas ādas tipa noteikšanā, ieteicams doties uz kosmetologa vai ārsta – dermatologa konsultācijām, kur procedūras laikā speciālisti sniegs precīzu ādas raksturojumu un ieteicamo kopšanas līdzekļu veidu. Jāņem vērā, ka novecošanas un klimatisko apstākļu ietekmē cilvēka sejas ādas tips gadu laikā var mainīties, un sejas kopšanas krēms, kas tiek lietots šodien, pēc gada, iespējams, jau būs jāmaina pret citu funkciju veicošu.
2. Jāattīra un jānomazgā
Lai sagatavotu sejas ādu grima uzklāšanai, to no sākuma ir ieteicams attīrīt ar piemērotu tīrīšanas līdzekli. Pēc attīrīšanas talkā jāņem sejas ādu tonizējošs losjons, kas atjaunos ādas pH līdzsvaru. Ja ādas tips to nosaka, tad pēc tonizēšanas ir jālieto tai nepieciešamie serumi, kas var būt mitrinoši, barojoši vai pilda ādas pretnovecošanās funkciju. Pēc ādas attīrīšanas ar serumu, tā ir jānoklāj ar plānu kopjošā krēma kārtu.
3. Jāizmanto skulpturēšanas līdzekļi
Kosmētikas stendos ir pieejams ļoti plašs sejas skulpturēšanas produktu klāsts, un to pielietojuma galvenais uzdevums ir akcentēt izteiktākas sejas dabiskās formas, vaigu sārtumu un noslēpt vai koriģēt dažādas sejas ādas nepilnības. Veicot skulpturēšanu var izmantot gan gaišos, gan tumšos tonālās bāzes toņus, ņemot vērā katras sejas individuālās formas un īpatnības. Sejas ādas nepilnības iespējams noslēpt, izmantojot matētu bronzeri, savukārt sejas līnijas izcelt ar izgaismotāju.
4. Jāizvēlas ādai piemērots pūderis
Pūderis, atkarībā no nepieciešamības, padara sejas ādu matētu, vizuāli gludāku, poras mazākas un nomaskē sejas defektus. Ar tā palīdzību iespējams iegūt vienmērīgāku sejas toni, kā arī priekšplānā izvirzīt atsevišķus sejas formas akcentus.
Ir trīs veidu populārākie sejas pūderi – birstošais pūderis, kas būs nemanāmāks un caurspīdīgāks, kompaktais pūderis, kas lieti noderēs grima atjaunošanai dienas gaitā, kā arī kompaktais pūderkrēms, kas sevī apvieno gan tonālā krēma, gan pūdera funkcijas. Pūderi uz sejas ādas var klāt gan mitrā veidā, lai iegūtu zīdaini matētu efektu, gan arī sausā veidā, lai tieši pretēji – panāktu matētu efektu.
Arī minerālvielas pilda dažādas ādas veselības uzlabojošas funkcijas. Piemēram, selēnam piemīt antioksidējoša aizsardzība un ādas vispārējā stāvokļa nostiprināšana, cinks atjauno ādas šūnas, normalizē tauku dziedzeru darbību, bet Omega 6 taukskābes mitrina ādu, mazinot tās jūtīgumu pret ārējiem faktoriem.
5. Grims jāpabeidz ar kosmētikas fiksatoriem
Grima fiksatora, gluži tāpat kā matu lakas uzdevums, ir saglabāt grima noturību un krāsu toņu nemainīgu mirdzumu visas dienas garumā. Šodien ir pieejami divu veidu fiksatori – krēmveida un izsmidzināmie, kas ir uzskatāmi par ērtākajiem lietošanā. Pēc grima uzklāšanas, izsmidzināmo fiksatoru ieteicams uzpūst uz sejas ādas rokas stiepiena attālumā, ļaujot tam dabiskā veidā pašam nožūt. Lai nesabojātu līdz šim paveikto darbu, to nav ieteicams ierīvēt.