5 kaitīgākās sastāvdaļas šampūnā 0
Izvēloties šampūnu, vajag pievērst uzmanību tā sastāvam. Kvalitatīvs šampūns sastāv aptuveni no 30 sastāvdaļām, tāpēc tikt skaidrībā bez speciālām zināšanām ir grūti.
Sodium Laureth Sulfate
Atbildīgs par putošanos. Sākotnēji SLS tika ražots mehānismu, mašīnu tīrīšanai. Dotās sastāvdaļas ķīmiskais sastāvs ļauj tam caur porām nokļūt asinīs un uzkrāties aknu audos, sirdī, acīs. Tas ir toksisks mutagēns, kurš var ietekmēt vielmaiņu. Nātrija sulfanāts ne tikai atbrīvo matus no netīrumiem, bet arī sausina galvas ādu.
BHT (Butylated Hydroxytoluene)
Novērš tauku oksidēšanos saskarē ar gaisu, kancerogēns. Dažās valstīs ir aizliegts to izmantot kā kosmētikas sastāvdaļu.
Sodium Lauruulaureth Sulfate
Saukts arī – nātrija laurilsulfāts. Tiek izmantots attīrošo īpašību dēļ, bieži maskējas aiz vārdiem „kokosriekstu izvilkums”. Tas ir lēts un kaitīgs naftas pārstrādes produkts. Izmantojot to tikai dažas reizes, paaugstinās cilvēka nosliece uz alerģiskām reakcijām, tas izraisa ādas lobīšanos, izsitumus.
DEA, TEA
Diezgan bieži ir sastopami matu šampūnos kā lētos, tā arī dārgos. To sastāvā ir amonjaks, kurš ilgstošas lietošanas laikā toksiski iedarbojas uz visu organismu, izraisa alerģiju, kairina acis, sausina galvas ādu.
SLES (nātrija laurilsulfāts)
Šī sastāvdaļa ir maigāka par iepriekš aprakstīto SLS, to bieži izmanto bērnu šampūnos. SLES ir kaitīgs, bet tā iedarbība īslaicīga un tai nav īpašības uzkrāties cilvēka organismā. To vajag kārtīgi nomazgāt. Tikai kurš to zina? Un cik rūpīgi mēs izskalojam matus?