5 ieteikumi, kā uzlabot attiecības ar priekšnieku 0

Strādājot darbu, kas patīk un padodas, dzīvē varam pakāpties pāris soļus uz augšu. Mikroklimats uzņēmumā un savstarpējās attiecības ar kolēģiem ir tikpat būtiskas kā prasmes un zināšanas, tāpēc labu attiecību uzturēšana ir svarīga ne tikai ar kolēģiem, bet arī ar pašu priekšnieku.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
“Esmu mazliet šokā” – Jāņa Timmas draugs publicē saraksti, kas, viņaprāt, apstiprina faktu, ka viņam kāds “palīdzējis” aiziet no dzīves
Lasīt citas ziņas

Labas attiecības ar uzņēmuma vai nodaļas vadītāju var garantēt papildus iespējas uzņēmumā, uzticību un jaunus pienākumus, dažkārt – un pat bieži vien – arī algas pielikumu.

Vadītājam noteikti ir jābūt pretīmnākošam un atvērtam, jāspēj būt līderim, un ne velti saka, ka kolektīvs būs tik saliedēts, cik tā vadonis. Ko un kā darīt, lai uzlabotu savas attiecības ar priekšnieku, lasi turpinājumā – esam apkopojuši piecus vērtīgus ieteikumus.

CITI ŠOBRĪD LASA

1. Lēmumu pieņemšana un uzskatu atšķirības

Katrā uzņēmumā ir sava pieeja lēmumu pieņemšanā. Lēmumus mēdz pieņemt tikai vadības līmenī, bet ir arī uzņēmumi, kur tos pieņem kopīgi ar darbiniekiem. Ja Tavā uzņemumā ir otrais variants, tad atceries, ka vienmēr ir jāļauj pirmajam izteikties vadītājam. Tā ir gan priekšrokas izrādīšana, gan pasargās Tevi no pārsteidzīga viedokļa izteikšanas.

Kad priekšnieks ir izteicies, tad vari piedāvāt savus priekšlikumus un kopīgi pieņemt lēmumu. Nepārmet un neizsakies kritiski par savu vadītāju, ja viņa lēmums atšķiras no Taviem pieņēmumiem un viedokļa!

2. Iniciatīvas uzņemšanās

Priekšnieki īsākā vai ilgākā laika posmā mēdz pamanīt darbiniekus, kas uzņemas iniciatīvu un mēdz darīt vairāk, nekā viņu darba līgumā ir noteikts. Agrāk vai vēlāk pareiza darba attieksme atalgosies, un neesi pārsteigts, ja Tavs priekšnieks paaugstinās Tevi amatā, piešķirs svētkos prēmiju vai kā citādi apbalvos par ne tikai laba darba padarīšanu, bet arī papildus pienākumu uzņemšanos.

Uzņemoties iniciatīvu, Tev nevajadzētu būt slēptu nodomu. Varbūt esi paņēmis patēriņa kredītu un šis patēriņa kredīts kļuvis par slogu, tādejādi par katru cenu vēlies panākt algas pielikumu? Šī iemesla dēļ Tu sāc darīt arī darbus, kas nav Tavos pienākumos?

Agri vai vēlu slēptie nodomi tiks pamanīti, tāpēc palīdzi, esi atsaucīgs un izsaki savu viedokli savā darba vietā neradot sajūtu, ka mēģini ar to ko panākt, īstenot savas vajadzības. Labāk tomēr darboties ar tīru sirdsapziņu un labiem nolūkiem. Tad drīz vien lietas pašas uzlabosies un sakārtosies.

Reklāma
Reklāma

3. Sūdzības

Ja darba vidē nākas sastapties ar dinamisku vidi, tad bieži vien var būt saspringums un daudz dažādu notikumu. Paņem no šiem notikumiem tikai pašu labāko un negatīvās lietas atrisini un palaid vaļā. Nestaigā savā darba vietā un nesūdzies skaļi par klientiem, par sadarbības partneriem, kolēģiem vai pienākumiem, kas Tev jāpilda.

Lai arī bieži vien šķiet, ka priekšnieks to nedzird, var pienākt diena, kad par savām sūdzībām var nākties dārgi maksāt.

Uzturi sevi ar pozitīvu attieksmi pat problēmsituācijās un meklē risinājumus nesūdzoties un nekritizējot. Šādi rīkojoties Tu uzņēmumā būsi daudz vērtīgāks darbinieks, nekā tie, kuri visu laiku būs neapmierināti.

4. Padoma lūgšana

Ja priekšnieks ir Tava autoritāte, tad sarežģītāku situāciju brīžos, kuros nevari pieņemt lēmumu, dodies pie viņa un lūdz padomu! Tā Tu priekšniekam liksi justies vajadzīgam, gudram un autoratīvam. Protams, nepārtraukta padomu lūgšana var sākt apgrūtināt priekšnieku un liks aizdomāties, vai Tavas zināšanas un prasmes ir atbilstošas darba vietai, tāpēc ielāgo, ka visam ir jābūt normas robežās.

5. Kopējas vērtības

Attiecības ar priekšnieku vari uzlabot arī saprotot, kādas ir jūsu kopējās vērtības, piemēram, reaģē, ja priekšnieks stāsta kā brīvdienās bijis zvejot, vai, ka vēlas iegādāties lauku īpašumu. Iesaisties sarunās ar savu pieredzi. Ja pats esi makšķernieks no laukiem, padalies ar pozitīviem stāstiem no savas pieredzes. Drīz vien pēc brīvdienu makšķerēšanas Tavs vadītājs pats nāks palielīties, kur ir bijis copēt un kādus lomus ir noķēris.