5 ieteikumi, kā sagatavot savu auto ziemai 0

Katru rudeni kalendārā ierakstīts viens un tas pats uzdevums, kas jāpilda rūpīgi un nemainīgi – jāsagatavo auto ziemai. Ja arī šajā gadalaikā vēlies droši, ērti un bez problēmām izmantot savu auto, lai ikdienā pārvietotos – par tā drošību un atbilstību ziemas braukšanas apstākļiem jāpārliecinās laikus. Ikviens autovadītājs to zina, taču visbiežāk šādi darbi tiek atstāti uz teju pēdējo brīdi, kad uzsnidzis pirmais sniegs, parādījies pirmais ledus vai sākušies pirmie lielākie mīnus grādi termometra stabiņā.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Kokteilis
Viņos mīt neapdzēšama uguns! 5 datumos, kuros dzimuši paši karstasinīgākie partneri
Lasīt citas ziņas

Un tad autoservisos mūs sagaida garas rindas, lielas izmaksas, kuras tāpat kā darbus, neesam ieplānojuši laikus un citas ķibeles. Izmaksu problēmu vēl varētu risināt – tā kā auto ziemā ir nepieciešams, turklāt labākā tehniskajā stāvoklī, kā vēl varētu pieņemt vasarā, dažādi aizdevumi internetā var izlīdzēt, lai arī ziemā brauktu droši un bez bēdu.

Bet kas tad ir tie darbi, kas jāieraksta sarakstā, kalendārā slēpjoties zem vārdiem “auto sagatavošana ziemai”? Kas īsti jāzina un jāņem vērā?

CITI ŠOBRĪD LASA

1.Pirms sākas sals un sniegi, vajadzētu pārbaudīt visus auto tehniskos šķidrumus. Pamatā jāņem vērā četri to veidi – bremžu, dzeses, eļļas un logu šķidrums. Dzeses šķidrums jeb tosols nodrošina motora darba temperatūru un auto apsildi. Ja šī šķidruma nav pietiekoši vai tas nav ilgu laiku atjaunots, pārbaudīts, kādu ziemas rītu vari atrast auto bez salona apsildes, aizsalušiem logiem un ar neregulētu motora temperatūru.

Arī logu šķidrums uz ziemu jāizmanto piemērots, lai logu mazgāšanas sistēma nesasalst, kas var sabojāt atsevišķus mezglus un radīt papildu nevajadzīgu remontu. Nepievēršot uzmanību bremžu šķidrumam, riskē, ka tas ilgtermiņā novecos un radīs bojājumus ABS sistēmai vai pagarinās bremzēšanas ceļu. Ziemā tas ir īpaši svarīgi. Visbeidzot, bet ne mazāk svarīgi, motora eļļas nepietiekamība vai tās iztrūkums var novest pie defektiem uzreiz vai arī pagrūtināt motora auksto startu, kas ziemas rītos būs aktuāli.

2. Akumulatora pārbaude ir vienlīdz būtiska – tas ir vājākais posms, pienākot ziemas salam, kas par sevi atgādina. Ņemot vērā, ka virspusēji noteikt to, cik labs vai slikts ir akumulators, ir grūti, būtu ieteicams ik rudeni iziet vienkārši elektronisku testu servisa darbnīcās (laicīgi, protams). Ja rodas aizdomas, ka akumulators ziemā var radīt problēmas, labāk iegādāties jaunu, jo jebkurā gadījumā izmaksas būs krietni vien zemākas, nekā vēlāk seku novēršanā.

3. Ārkārtīgi būtiska ir pareizo riepu sagatavošana, pārbaude un nomaiņa ziemas sezonai. Auto riepu protektora pārbaude jāveic ik gadu, pirms un pēc to lietošanas. Nepietiekams riepas protektora dziļums būtiski pagarina bremzēšanas ceļa garumu, tāpēc pareizu un drošu riepu izvēle ir viens no teju būtiskākajiem darbiem, kas jāpaveic pirms ziemas.

Ja plāno iegādāties jaunas riepas šai ziemas sezonai, pievērs uzmanību ražošanas datumam. Jauna gumija nodrošina daudz labāku saķeri ar ceļu, kamēr veca, ilglaicīgi noliktavās nostāvējušu riepu gumija, kas saplaisājusi un sākusi “lobīties”, nebūs droša braukšanai.

Reklāma
Reklāma

4. Lai gan it kā sīkums, taču arī logu slotiņām ir nozīme ziemā. Ziemas mēdz būt neparedzamas – ar slapju sniegu, dubļiem, lietu un vēl citiem nokrišņiem, kas visi ierobežo redzamību braucot. Ja laikus neesi padomājis arī par tik elementāru lietu, kā logu slotiņas, ziemā tas var radīt bojājumus gan auto priekšējam stiklam, gan padarīt braukšanu daudz grūtāku un arī bīstamāku.

5. Ziemas periods ir tumšāks, turklāt tumsa iestājas krietni vien agrāk. Auto lukturiem šajā laikā ir īpaša nozīme – gan tādēļ, lai saskatītu ceļu, gan citus satiksmes dalībniekus. Neefektīvi lukturi var nostādīt pat ļoti bīstamā situācijā.