5 iemesli bērna greizsirdībai 0
Egocentrisms
Kad tiek runāts par bērnu greizsirdību, visbiežāk ar to domā attiecības starp brāļiem un māsām. Tomēr jānorāda, ka greizsirdība bērnos var rasties arī draugu lokā vai, piemēram, pret mammas “jauno” draugu.
Par to, kādi ir pamatiemesli bērnu greizsirdībai un kā bērnam palīdzēt tikt galā ar savām jūtām, portālam Letidor. ru skaidro eksperti.
Bērns vecumā no diviem līdz pieciem gadiem ne tikai uzskata, ka viņš ir visas pasaules centrs, bet ir patiesi neapmierināts, ja kāds cits tā nedomā. Kāpēc vecāki no dzemdību nama ir pārveduši mājās mūžīgi raudošu zīdaini, ja viņiem jau ir viens brīnišķīgs bērns? Kas viņiem pietrūka – negulētas naktis, diennakts aprūpe ap mazo brēkuli? Bērns māsas vai brāļa parādīšanos uzskata kā krāpšanu no vecāku puses, it kā vecāki viņu būtu pametuši, tādēļ arī piedzīvo virkni negatīvu emociju un izrāda protestu. Šādā gadījumā tradicionālais padoms – veltīt vecākajam bērnam lielāku uzmanību, patiesībā ir diezgan bezjēdzīgs.
Viņš vēlas, tāpat kā iepriekš, iegūt visu! Tādas pašas jūtas viņš izbauda pret citiem bērniem, ar kuriem draudzējas viņa draugi, uzskatot, ka viņa draugi viņu ir piemānījuši.
Lai bērnam palīdzētu tikt galā ar greizsirdību, nepieciešams viņam parādīt, ko viņš iegūs līdz ar otra bērna parādīšanos ģimenē vai jauniem paziņām. Paspēlē ar viņu noskaņojuma spēli. Viņam tagad ir maza māsiņa, bet Pēterim – tādas nav! Viņam ir trīs draugi, no kuriem kopā veidojas vesela komanda, bet Pēterim ir tikai viens draugs, un vairāk ar viņu neviens nedraudzējas. Cik gan grūta dzīve tam Pēterim! Izstāsti kādus piemērus no savas dzīves vai pastāsti par radiniekiem, kuriem starp brāļiem un māsām ir ļoti draudzīgas attiecības. Neaizmirsti par grāmatām un filmām: sākot no Vinnija Pūka un beidzot ar Hariju Poteru, kur labi redzama “komandas” pieeja draudzībai. Pēc sešu gadu vecuma bērni paši sāk pēc tā tiekties, lai paplašinātu draugu pulciņu, tādēļ egocentrisma problēma pamazām sāk zaudēt savu spēku.