5 būtiskas apņemšanās karjeras veidošanai jaunajā gadā 1
Gadu mija ir zināma robežškirtne, kad katrs no mums formulē apņemšanās jaunajam gadam. Darbs un karjeras joma nav izņēmums. Kas būtu jāiekļauj apņemšanās sarakstā, lai veiksmīga karjeras veidošana izdotos, skaidro personāla atlases un konsultāciju uzņēmuma DarbaGuru.lv speciālisti.
Gadu mija ir zināma robežškirtne, kad katrs atskatās uz pagājušajā gadā paveikto vai pārdomā to, ar ko nav īsti apmierināts un ko gribētu mainīt. Tāpat neviens vien raksta sarakstu šim atnākušajam jaunajam gadam, kurā iekļauj virkni apņemšanos, lai kļūtu veiksmīgāks, mīlētāks, atzītāks u.tml. Darbs un karjera nav izņēmums. Nereti domas aizklīst par iespēju mainīt esošo darba vietu pret jaunu vai doties pie priekšniecības, lai runātu par paaugstinājumu amatā vai algas pielikumu.
Kas būtu jāiekļauj apņemšanās sarakstā, lai veiksmīga karjeras veidošana izdotos?
1.Uzzini par izaugsmes iespējām esošajā darba vietā
Vispirms ievāc informāciju, vai Tavā darba vietā ir izstrādāta personāla virzīšanas pa karjeras kāpnēm politika, vai tā ir formulēta kādā iekšējā dokumentācijā un kur Tu vari ar to iepazīties. Vēl viena iespēja ir aprunāties ar vadītāju un uzdot viņam jautājumus par prasībām, kurām jāatbilst, vai rezultātiem, kādus jāsasniedz, lai varētu iegūt paaugstinājumu vai pielikumu pie algas. Šī informācija ir būtiska, lai saprastu, kādas ir Tavas izredzes esošajā darba vietā augt un attīstīties un kā Tev pietrūkst vai ko Tev būtu jāapgūst, lai iegūto kāroto amatu.
2. Atrodi savu personāla atlases speciālistu
Ja tomēr jaunajā gadā esi gatavs krasām pārmaiņām, tad uzsāc mērķtiecīgu darba meklēšanas procesu. Tajā vislabākais atbalsts un padomdevējs būs pieredzējis personāla atlases speciālists, kurš ir informēts par patreizējām tendencēm un pieprasījumu darba tirgū. Lai cik Tu būtu pārliecināts par savām prasmēm, spējām un talantiem, jauna darba meklēšana nav viegls pasākums. Tas paņem ne tikai Tavu laiku un enerģiju, bet arī rada spēcīgu psiholoģisko slodzi (uztraukums, atteikumi, gaidīšana, neziņa u.tml.). Tieši tad visnepieciešamākais ir atbalsts, profesionāls padoms un skats no malas.
3. Mācies, apgūsti ko jaunu
Neatkarīgi no tā, vai Tev jau ir profesionālā izglītība, bakalaura vai maģistra grāds, nepārstāj izmantot iespējas, lai apgūtu ko jaunu, it īpaši, ja tas cieši saistīts ar Tavu profesionālo darbību. Tas būs ne tikai jauns ieraksts CV un līdz ar to pozitīvs iespaids par Tevi CV caurskatītājam, bet arī vispārīgi paaugstinās Tavu konkurētspēju darba tirgū. Nav noslēpums, ka darba devējs meklē universālus darbiniekus, kas ne tikai prot darboties savā šaurā lauciņā, bet arī pēc nepieciešamības var uzņemties papildus pienākumus, ātri pārkvalificēties, kā arī augt kopā ar uzņēmumu.
4.Paplašini savu “noderīgo” paziņu loku
Mūsdienās to dēvē arī par tīklošanu. Neatkarīgi no tā vai tā ir reālā (semināri, konferences, pasākumi), vai interneta vide (sociālie tīkli, blogi, interešu grupas), būtiski ir pakāpeniski izveidot kontaktu loku, kas nepieciešamības gadījumā kalpo kā drošības spilvens, kad Tev ir jāiegūst nepieciešamās rekomendācijas vai ieteikumi, kur un pie kā griezties, lai saņemtu vajadzīgo informāciju. Šajā sakarā pārdomājams jautājums par sevis prezentēšanas māku (uzruna, iepazīšanās, vizītkarte) un attiecību uzturēšanu.
5. Uzlabo savu darba un privātās dzīves līdzsvaru
Enerģiju, iedvesmu un aizrautību darboties un sasniegt izvirzītos mērķus katram no mums dod iekšējais spēks. To stiprināt un atjaunot iespējams tikai dzīvojot saskaņā ar sevi, savām interesēm, savām vēlmēm. Tāpēc būtiski ir atvēlēt pietiekami daudz laika vaļaspriekiem, sportiskajām aktivitātēm, tikšanās ar patīkamiem un tuviem cilvēkiem, pastaigai dabā u.tml. Vienkāršiem vārdiem sakot, cik daudz mīlēsi un cienīsi sevi, tik daudz Tevi mīlēs un cienīs apkārtējā pasaule.