5 attiecību krīzes pazīmes, kuras sajūt tikai sieviete 3
Lielāko daļu ģimenes konfliktu uzsāk sievietes. Un ne jau tāpēc, ka viņas neprot dzīvot mierīgi. Vienkārši brīdī, kad vīrietis tikai sāk apzināties problēmu, sieviete jau sen to pārdzīvo. Psiholoģe-publiciste Jeļena Loseva apraksta, ko tieši jūt sieviete, kad nopietna attiecību krīze nav aiz kalniem. Un iesaka, kā jūs varat ietekmēt situāciju.
Tev negribas viņu apskaut. Arī redzēt – ne īpaši
Sabiedrībā jūs esat ideāls pāris. Staigājat “zem rociņas”, rūpējaties viens par otru. Bet mājās tev jau sen nav bijusi vēlme negaidot viņu pakutināt, uz sekundi pieglausties plecam. Tu vairs neieskaties istabā, lai vienkārši redzētu, ko viņš tur dara. Bet senāk katrā brīvajā brīdī vienmēr iekārtojies blakus! Vīrs neko nepamana, it īpaši, ja sekss nekur nav palicis. Tāds ierasts ģimenisks sekss.
Kas notiks tālāk: pēc fiziskajiem saskares punktiem pazudīs arī emocionālie. Nepaspēsiet ne pavērties apkārt, kad jau būsiet svešinieki, kam ir kopīga saimniecība. Un tā jau ir krīze.
Bet tu vari atgriezt attiecībās siltumu! Noglāstīt matus, apskaut. Tikai tāpēc, ka pirmā pamanīji – “atdziest”. Krīzes tāpat klauvēs pie jūsu durvīm: problēmas ar augošiem bērniem, darbu un vēl citas liks atkal un atkal pārdomāt dzīvi laulībā. Bet, ja tajā laikā sadosieties rokās un skatīsieties viens otra acīs, savienība būs cieta kā dimants.
Ļoti gribas pievērsties pašattīstībai
Viena draudzene apmeklē jogu, otra – personīgās izaugsmes treniņus. Ārpusē rit dzīve, bet tu tikai skrien pa apli: darbs-mājas-bērnudārzs. Tu nonāc pie domas, ka pirms ģimenes dzīves tu biji labāka. Tagad tevis pietiek tikai grīdu mazgāšanai un vakariņu pagatavošanai. No darba pārnākušais vīrs pat nenojauš, ka drīz vien gaidāms vulkāna izvirdums. Viss ir garšīgs, mājā ir kārtība.
Kas notiks tālāk: kārtējo personisko vai vecuma krīzi vienmēr pavada neapmierinātības ar sevi lēkmes. Pat ja krīze ir personiska, tā apdraud arī ģimeni, pat ja tajā viss ir labi.
Ja dvēselē nemiers, gribas meklēt sevi, nemeklē vainīgo, bet aicini palīgā savu partneri. Palīdziet viens otram atcerēties, kā jūs sākāt, cik virsotņu jau iekarojāt divatā. Gan kopā izdomāsiet, kā saspringtajā ikdienas ritmā iekļaut jogas nodarbību. Dumpis uz kuģa būs novērsts.
Prātā nāk domas, ka mīļotais tevi nenovērtē
Kāpēc kolēģi pamana tavu jauno lūpu krāsu, un to, cik labi tev piestāv jaunā kleita, bet viņš – nē? Kāpēc tu saņem komplimentus par sociālajos tīklos ievietotajām fotogrāfijām, bet no vīra tos neesi dzirdējusi jau sen? It kā viņš neko neredzētu un nemanītu. Ierasti gremo tavu firmas karbonādi – vismaz to būtu paslavējis! Prātā domas: “Esmu skaista sieviete, laba saimniece, bet viņš…” Nu, jā, viņš nenovērtē.
Kas notiks tālāk: iespējams, arī vīrs jau sen nav dzirdējis sev adresētus komplimentus, bet viņš to tā nepārdzīvo, vīrieši kaut kādā veidā ir vairāk pārliecināti par savu pievilcību. Bet, ja tādas domas piemeklējušas, drīz sāksies konfrontācija: kurš no jums tiešām nenovērtē savu laimi?
Tā ir attiecību pārvērtēšanas krīze. Vai tu to vēlies? Labāk vienkārši paslavē mīļoto un dod mājienu, ka gaidi par atbildi ko līdzīgu.
Gribas nodarīt partnerim ko sliktu
Viņš aizmirsa nopirkt pienu, lai gan viņam brokastīs garšo putra? Tad lai paliek bez putras! Lai gan veikals turpat netālu – ja vēlies, vari atgādināt par pienu. Gribi – aizej pati pēc piena, no rīta būs pārsteigums. Bet tā vietā tu nolem “pārmācīt viņu”. Sodīt par aizmāršību, iekniebt, nogrūst ar degunu dubļos!
Vīrietis, visticamāk, to neuztvers personiski, attaisnos ar tavu slikto garastāvokli. Pirmo reizi. Un pat otro. Bet trešajā…
Kas notiks tālāk: Viņš arī atradīs, par ko pārmest. Sāksies nepilnību meklēšana otrā, tā atklās pretrunas un atsvaidzinās atmiņā visus otra mazos trūkumus. Tas notiek, ja pārī nav pietiekami daudz uzmanības vienam pret otru. Jūs ilgu laiku esat bijis vienots organisms, bet piekasīšanās un moralizēšana jūs šķeļ, liekot pamanīt, ka blakus dzīvo cits cilvēks ar savām izjūtām.
Aizejiet kaut kur kopā. Ne jau pēc piena. Labāk uz kino. Filmas varoņu apspriešana uz laiku apturēs vēlmi uzbrukt viens otram. Varbūt palīdzēs slidotava: konfliktu novēršana ir lētāka nekā salabšana.
Šķiet, ka ģimenes vezumu velk kāds… kāda viena
Vīrieši patiešām nepamana, kad visa atbildība tiek uzlikta uz sieviešu pleciem. Viņš palīdz. Bet vai tu zini, kur ir viņa krekls? Viņš vedīs bērnus uz skolu. Pārbaudi, vai visu paņēmuši, vai pareizi apģērbti (kā lai viņš zina, ko viņi velk uz skolu)? Ko? Samaksāt par pusdienām? Tad aizpildi kvīti un uzzīmē detalizētu plānu, kā nokļūt bankā.
Un tev ir sajūta, ka tavas smadzenes izmanto divi pieaugušie.
Kas notiks tālāk? Tu pārvērtīsies savam vīram par māti, jo tā ir daudz vieglāk. Viņš dara visu, ko saki, bet tava neapmierinātība palielinās. Šī ir krīze, ko izraisa neskaidras atbildības jomas un lomu maiņa. Tātad ir pienācis laiks pilnībā pārdalīt pienākumus.
Turklāt, pieaugot bērniem, tas jādara diezgan bieži, pieradinot viņus pie patstāvības un atbrīvojot sevi. Tā katrs ģimenes pieaugšanas posms būs daudz patīkamāks visiem tās locekļiem.
Avots: lady.mail.ru