Kā veidojas ieradumi 3


Ieradumu veidošana varētu būt no vienas puses tik pat vienkārša, kā kafijas dzeršana no rīta un no otras puses tik pat sarežģīta, kā bēgšana no sarežģītām problēmām.

Reklāma
Reklāma
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
Kokteilis
VIDEO. “Spļāviens latviešu dvēselēs!” Cilvēkus pamatīgi satracina “Spēlmaņu nakts” priekšnesums
Lasīt citas ziņas

Ieradumi nerodas vienā dienā. Tie ienāk mūsu  dzīvē pamazām līdz kļūst par mūsu otro dabu. Ikdienas ieradumi ir veids, kā smadzenes paaugstina savu efektivitāti. Mūsu smadzenes pārvērš ikdienas darbības un uzvedību ieradumos. Tad mēs spējam daudz ko darīt automātiski bez domāšanas.

Tādā veidā smadzenes enerģiju tērē lielākiem izaicinājumiem. Noteikti esat pamanījuši, ka kaut ko darot pirmo reizi, tas prasa lielu piepūli, koncentrēšanos, enerģiju un šķiet ļoti sarežģīti. Bet ar laiku, darot šo darbību atkārtoti, kļūst vieglāk.  Garīgais spēks, kas ir nepieciešams šo uzdevumu veikšanai, ievērojami samazinājās. Tā veidojas ieraduma sakne.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saskaņā ar neirozinātnieka Deivida Īglmena teikto: “Smadzenes nodarbojas ar informācijas vākšanu un atbilstošu uzvedību vadīšanu. Nav nozīmes tam, vai lēmumu pieņemšanā ir iesaistīta apziņa. Un lielākoties tā nav.”

Mūsu smadzenes zina, ko tās dara. Mūsu vienīgās bažas ir par to, vai ieradumi, ko mēs uzkrājam, ir mums izdevīgi vai nē? Un ja nē, kā mēs tos mainām?
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.