4 saimniecībā noderīgi padomi krāsošanas darbos 0
Sildām lenti mikroviļņu krāsnī
Krāsotāju izolācijas lentes (papīra) ar laiku mēdz sakalst. Taču nav jāsteidz tās izmest, jo pēc minūtes mikroviļņu krāsnī atkal var izmantot. Tiesa, pēc divpadsmit stundām tās atkal kļūst nelietojamas, tāpēc vecās lentes jāatdzīvina tieši pirms izmantošanas.
Dabiski vai mākslīgi otas sariņi?
Kā noskaidrot, vai otai ir dabiski vai mākslīgi sariņi? Jānogriež pāris sariņu un jāmēģina tos dedzināt. Mākslīgais materiāls ātri sadegs, galā veidojot nelielu izkusušu pilīti. Dabiskie sariņi tikai kvēlos un dzisīs, turklāt labi varēs saost specifisko sviluma smaku. Kāpēc tas nepieciešams? Dabiskā materiāla sari ūdens bāzes krāsās piebriest un kļūst cietāki, krāsojums ir nekvalitatīvs, bet sintētiskā materiāla sariņi baidās no nitrokrāsām, jo šķīdinātāju dēļ var izkust.
Rīve otai
Ūdens bāzes krāsu no sintētiska materiāla otas viegli izmazgāt ar ūdens strūklu. Ko darīt ar dabiska materiāla otu, kas pilna ar nitrokrāsu? Konservu kārbiņas dibenā no iekšpuses ar naglu vai lielāku skrūvi izsit caurumiņus, kamēr izveidojas kaut kas līdzīgs rīvei. Kārbiņu ieliek lielākā traukā un ielej piemērotu šķīdinātāju, lai tas par 1–2 centimetriem nosegtu kārbiņu. Rīve kopā ar šķīdinātāju palīdzēs no otas izmazgāt krāsas paliekas.
Turētājs otām un zīmuļiem
Plastmasas skavas, ar ko parasti stiprina vadus, var izmantot arī citādi. Pie koka dēļa tās pienaglojot otrādi, var izgatavot lielisku turētāju otām un zīmuļiem, citiem sīkiem priekšmetiem. Atliek vien izvēlēties vēlamā diametra skavas.