Ne tikai kāmji. Arī sikspārņi, putni, vardes, skudras un vaboles! 0
Šī nav pirmā reize, kad kāmji tiek izmitināti kaur kur no jauna. Amerikāņu kompānija Intel gatavojas būvēt rūpnīcu netālu no Magdeburgas, projekta izmaksas ir 30 miljardi eiro. Kāmji tika izņemti no 400 hektāru plašās teritorijas un palaisti savvaļā citur.
Dzelzceļa koncerns Deutsche Bahn regulāri pārvieto dzīvās radības, kas dzīvo jaunas dzelzceļa līnijas vai stacijas tuvumā: retos putnus, ķirzakas, krupjus un pat veselus skudru pūžņus. Dažkārt retu sugu noteikšanai konkrētā aizaugušā vietā izmanto snifersuni.
Drēzdenē tilta būvniecība pār Elbu aizkavējās Mazā pakavsikspārņa dēļ. Šī mazā sikspārņu suga Vācijā ir apdraudēta. Īpaši šiem dzīvniekiem tika iegādāti un iestādīti krūmi par 200 000 eiro, un, lai aizsargātu pakavu sikspārņus, teritorijā joprojām ir spēkā ātruma ierobežojums 30 kilometri stundā.
Kāpēc kāmji un citi dzīvnieki ir tik svarīgi?
Vācijai ir pienākums aizsargāt apdraudētos dzīvniekus. Apmēram trešdaļa no visām valstī dzīvojošajām sugām jau ir apdraudētas.
Katrai sugai ir sava loma veselīgā ekosistēmā. Un mēs nezinām, kuras un cik sugas ir kritiskas, pētniekus citē izdevums. Pat odiem ir funkcija: tie, piemēram, nodrošina putniem barību. Tāpēc sugu aizsardzība nav greznība, bet gan absolūta nepieciešamība, piebilst Petzolds.