39 kāmji par 2,5 miljoniem eiro. Par ko grasās maksāt Vācija? 0
Vācijā Erfurtē skolas celtniecība sāksies tikai tad, kad visi kāmji tiks pārvietoti no šīs vietas. Kāpēc grauzēju pārvietošana Vācijā maksā miljonus? Vai sugu aizsardzība ir greznība? Atbildes ir DW rakstā.
Provokatīvie virsraksti izraisīja vācu laikraksta Bild lasītāju sašutumu un ātri izplatījās sociālajos medijos Vācijā un ārvalstīs. Tabloīds bija apbēdināts, ka Erfurtes pilsēta Tīringenē ir gatava tērēt gandrīz 2,5 miljonus eiro, lai izmitinātu 39 kāmjus, kas dzīvo zemē, kas nodota skolas paplašināšanas projektam. Izdevuma žurnālisti aprēķināja, ka katra dzīvnieka pārvietošana izmaksātu aptuveni 64 102 eiro.
Kāpēc kāmju pārvietošana maksā tik dārgi?
“Erfurtes gadījumā mēs patiešām runājam par ļoti lielu summu,” sacīja Stefans Petzolds, Vācijas vides organizācijas Dabas aizsardzības un bioloģiskās daudzveidības savienības ( NABU ) darbinieks. Viņš saka, ka ir bijis izaicinājums atrast piemērotu jaunu vietu šiem apdraudētajiem zīdītājiem Vācijā.
Eiropas kāmji dzīvo gandrīz tikai zemās, auglīgās lauksaimniecības zemēs, kur tie var viegli ierakties mīkstā, apstrādātā augsnē un atrast garantētu barības avotu. Mūsdienu lauksaimniecības metodes un pesticīdi pēdējo desmitgažu laikā ir praktiski iznīcinājuši to dzīvotni. Vācija ir zaudējusi 99% savas kāmju populācijas.
“Dzīvnieki ir pielāgojušies savai videi un nevar dzīvot citur,” saka Petzolds. Tāpēc vispirms būs jāatrod piemērots lauks un jāsagatavo bedres kāmjiem. Platību turklāt vajadzēs apsēt ar ziemas kviešiem, lupīnām un zirņiem, lai palielinātu dzīvnieku izdzīvošanas iespējas.
Kāmji tiks pārvietoti uz jaunu vietu un pēc tam uzraudzīti daudzus gadus, lai redzētu, cik labi dzīvnieki ir pielāgojušies jaunajai videi.