3 vissenākie un spēcīgākie ticējumi, kam ticēja visā pasaulē: māņi vai patiesība? 0
Mūsdienu pasaulē ir noticis teju vai viss – cilvēks ir uzkāpis uz Mēness un mūsdienu intelektuālie roboti tīra mūsu mājokļus, tāpēc dažkārt šķiet, ka senseni ticējumi ir pasakas un māņi. Bet vai tā patiešām ir? Mūsu senči tiem ticēja un, šķiet, ka ne bez pamatojuma.
Lūk, 3 ticējumi, kas ir izplatīti visā pasaulē un nāk no senseniem laikiem:
1. Pieklauvēt pie koka
Kopš senseniem laikiem cilvēki ir pieraduši pieklauvēt pie koka vai pie kāda priekšmeta, kas izgatavots no koka, lai aizbiedētu ļaunumu, nelaimi un ļaunus garus.
Šī paraža, visticamāk, nākusi no šamaņu kultūras, kur ciltis rīkoja ļauno garu aizbiedēšanas vakarus un klauvēja (ļoti skaļi, kas līdzinājās instrumenta radītām skaņām) pie koka, lai aizbiedētu ļaunos garus.
Tiek uzskatīts, ka to var darīt arī tāpēc, ka katram cilvēkam ir savs Sargeņģelis, kurš viņu pieskata viņa dzīvas laikā. Mūsu senči ticēja, ka šādā veidā mēs pievēršam sava Sargeņģeļa uzmanību.
2. Izmantot ķiploku, lai pasargātu sevi no ļaunuma
Ķiploks ir viens no tiem “simboliem” cīņā pret ļaunumu, kas ir pat iekļuvis Holivudas filmās. Taču jau sensenos laikos cilvēki patiešām ticēja, ka ķiploku izmantošana var palīdzēt aizbiedēt gan ļaunos garus, gan vampīrus, jo ķiplokam piemīt asa smarža, kas viņiem kaitē.
Jāatzīmē, ka šī prakse, visticamāk, ir cēlusies Eiropā, un pēc tam aizceļojusi uz Āziju.
3. Ko nozīmē melns kaķis?
Melnus kaķus sensenos laikos uzskatīja par nelaimes simbolu, tāpēc vietās, kur redzēja melnu kaķi, spļāva pār kreiso plecu, lai aizbiedētu no šīs vietas nelaimi.
Kāds interesants ticējums nācis no Lielbritānijas, kur uzskata pilnīgi pretēji, jo tur, atšķirībā no daudzām citām valstīm, melns kaķis ir veiksmes simbols.