Kā rīkoties, ja par regulāru suņa bļodiņas iztukšotāju kļuvis adatains ciemiņš – ezis? 38
Zināms, ka eži, kas bieži vien mēdz apciemot privātmāju (un ne tikai) pagalmus, ēd augļus un ogas. Tāpat viņi neskādē tādas radības kā vaboles un čūskas. Bet uzņemtajos attēlos piefiksēts, kā savvaļas radība ieradusies, lai mielotos ar suņu barību, kas novietota trauciņā pie kādas privātmājas terases.
Sunim eža klātbūtne traucējoša nešķita, jo, kamēr tika uzņemti fotoattēli, viņš pavisam mierīgi turpināja vērot adataino ciemiņu, pieglaudās ar purniņu un atrāvās no tā, kad saprata, ka tas nav tik maigs.
Tā kā suņu barība noteikti nav eža pamata ēdienkartē, portāls LA.LV telefoniski sazinājās ar Dabas aizsardzības departamenta Savvaļas sugu aizsardzības nodaļu, lai noskaidrotu, vai šis “kārums” nekaitē eža veselībai un kā rīkoties, ja eža vizītes jau kļuvušas regulāras.
Dabas aizsardzības pārvaldes departments norādīja, ka pēc būtības eži ēd vis kaut ko, viņi var baroties arī ar dažādu veidu atkritumiem, ja tie viņiem ir pieejami. Tāpēc arī suņu barība pievilina tos. Šajā situācijā labāk padomāt, ko darīt, lai eži netiktu tai klāt, jo, kamēr barība būs brīvi pieejama, tikmēr viņi nāks.
Uz jautājumu par suņu barības kaitīgumu esot grūti atbildēt precīzi, jo jāvērtē dažādi apstākļi, bet lielu kaitējumu ezim tā nodarīt nevar.
Kā pareizi rīkoties, ja eža viesošanās ir regulāra?
Dabas aizsardzības departments uzsver, ka labāk nepieradināt un nepiebarot savvaļas dzīvniekus, pretējā gadījumā tie nāks vēl un vēl. Viņi norāda, ka nav pareizi arī pielāgot barību eža dabiskajai ēdienkartei.
Vislabākais risinājums – norobežot ēdienu, lai savvaļas dzīvniekiem šī barība nebūtu pieejama. Ja suņa barības trauks novietots ārā, pēc ēdienreizēm to var ienest kādā ezim nepieejamā vietā.
Jautājumu vai neskaidrību gadījumā, viņi iesakām sazināties ar Dabas aizsardzības pārvaldi, rakstot uz [email protected]!