Publicitātes foto

Iepazīstinās ar idejām jaunu augsto tehnoloģiju uzņēmumu radīšanai 1

1. un 2.novembrī, kopstrādes telpā “Teikums”, Rīgā, notiks 14. platformas “Commercialization Reactor” rīkotais pasākums “Ignition Event” – Latvijā lielākā zinātnieku un potenciālo uzņēmēju tikšanās ar mērķi radīt jaunus, konkurētspējīgus augsto tehnoloģiju uzņēmumus.

Reklāma
Reklāma

12 zinātnieku izgudrojumi

Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Lasīt citas ziņas

“Ignition Event” savus izgudrojumus prezentēs divpadsmit zinātnieki, kuri darbojas kriptotehnoloģiju, robotu tehnikas, biomedicīnas, alternatīvā kurināmā ieguves, u.c. jomās.

Otrajā dienā jaunizveidotās komandas dziļāk pētīs to praktiskās izmantošanas iespējas, bet noslēgumā topošo uzņēmumu līderi prezentēs idejas klātesošajiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šogad notiks mini konference “Tehnoloģijas: garais un līkumotais ceļš līdz tirgum”, kurā dalīsies ar pieredzi par tehnoloģiju komercializācijas metodēm, tehnoloģiju pārnesi un intelektuālā īpašuma aizsardzību šajā procesā.

Savulaik izveidotie uzņēmumi iekļauti “Forbes Latvija”topā

Kā norāda platformas vadītājs un līdzīpašnieks Nikolajs Adamovičs, astoņi no 15 biznesa žurnāla “Forbes Latvija” zinātņietilpīgo jaunuzņēmumu topā iekļautajiem projektiem ir akselerēti platformā “Commercialization Reactor”.

Tāpat “Commercialization Reactor” “audzēkņi” ir desmit no 20 “Forbes Latvia” izceltajiem jaunuzņēmumiem ar attīstības potenciālu.

“Zinātnes tehnoloģiju komercializācija ir viena no attīstītākajām jomām, kurā darbojas aptuveni trešā daļa Latvijas jaunuzņēmumu. Un redzu, ka tie ir arī “Comercialization Reaktor” desmit gadus ilgā, mērķtiecīgā darba rezultāti. Tieši tādēļ aicinu nepalaist garām kārtējo zinātnieku un uzņēmēju tikšanos “Ignition Event”, kura notiks jau pavisam drīz un kurā, iespējams, tikts likti pamati kārtējam veiksmes stāstam,” skaidro Adamovičs.

Investīcijās piesista simtiem tūkstošus un pat miljonu eiro

Žurnāla “Forbes Latvija” zinātņietilpīgo jaunuzņēmumu topā iekļauti šādi “Commercialization Reactor” projekti:

“Vortex Oil Engineering” (2016): investīcijās piesaistīts aptuveni miljons eiro. “Vortex Oil Engineering” attīsta tehnoloģiju, kas ļauj palielināt naftas ieguvi, vienlaikus efektīvāk izmantojot urbumā iesūknēto ūdeni un samazinot dabai nodarīto kaitējumu.

Reklāma
Reklāma

“Conelum” (2012): investīcijās piesaistīti 845 000 eiro. “Conelum” attīsta ātrus mikrobioloģiskās diagnostikas testus, kas paredzēti pārtikas un dzērienu ražotājiem un ļauj noteikt pelējuma sēnītes klātbūtni.

“EvenTech” (2011): investīcijās piesaistīti 780 000 eiro. “EvenTech” ir “spin-off” uzņēmums, kas attīsta Elektronikas un datorzinātnes institūtā (EDI) izstrādātu, unikālu digitālā signāla apstrādes tehnoloģiju. Tā ļauj radīt ļoti augstas precizitātes mērierīces, kas precīzi izskaitļo, piemēram, satelīta atrašanās vietu kosmosā. “Eventech” piedalās kosmosa kuģa “Luna-27” nolaišanās sistēmas izstrādē.

“Koatum” (2014): investīcijās piesaistīti 400 000 eiro. “Koatum” attīsta unikālu medicīnisko implantu apstrādes tehnoloģiju – bioaktīvu daudzslāņu hibrīdpārklājumu, kas spēj maksimāli pielīdzināt implantu cilvēka kaulam drošības un bioloģiskās aktivitātes ziņā.

Diodes, roboti, sensori u.c.

“EvoLed” (2013): investīcijās piesaistīti vairāk nekā 800 000 eiro. “EvoLed” attīsta tehnoloģiju, kas, izmantojot lantanīda savienojumu, ļauj iegūt lētākas organiskās gaismas diodes (OLED).

“Squad Robotics” (2017): investīcijās piesaistīti 220 000 eiro. “Squad Robotics” attīsta tehnoloģiju, kas ļauj manuāli vadāmas industriālās grīdas tīrīšanas ierīces pārvērst autonomos robotos.

“SnoWision” (2014): investīcijās piesaistīti 175 000 eiro. “SnoWision” attīsta videosensoru tehnoloģiju, kas izmantojot mikroviļņus, spēj attālināti tiešsaistē analizēt ledus un sniega struktūru, proti, noteikt tā apjomu, blīvumu un temperatūru.

“Sizzapp” (2017): investīcijās piesaistīti 50 000 eiro, vadītājs Deniss Moldovanovs
“Sizzapp” izstrādātā transporta monitoringa sistēma, kas ļauj tiešsaistē sekot līdzi auto vai motocikla atrašanās vietai, tehniskajam stāvoklim, šofera braukšanas paradumiem, u.t.t.

Uzziņa:

“Commercialization Reactor” dibināts 2009.gadā Rīgā, ar mērķi veidot jaunus, modernus uzņēmumus, kas ir balstīti uz zinātniskiem un tehnoloģiskiem sasniegumiem.

Reaktorā tapuši, piemēram, šādi uzņēmumi: “Naco Technologies”, “Conelum”, “Eventech”, “Evoled”, “Vortex Oil”, “Snowision”, “Koatum”, “Veritacell”, “InLable”, “3DStrong”, “Empyrio”, “ConvertIQ”, “Semantic Intelligence”.

Platformu atbalsta Attīstības finanšu institūcija “Altum”, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Ekonomikas ministrija un citi uzņēmumi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.