Astilbes. Vispieprasītākās ir visas sarkanās un baltās astilbju šķirnes. Tām vajadzīga irdena augsne, mulča. Vislabākais segums ir rudenī nosalušie auga laksti. Glīts augums pavasarī, kad no zemes izspraukušies krāsaini dzinumi, kompakts lapojums vasarā, ziedi vasaras otrajā pusē.
Astilbes. Vispieprasītākās ir visas sarkanās un baltās astilbju šķirnes. Tām vajadzīga irdena augsne, mulča. Vislabākais segums ir rudenī nosalušie auga laksti. Glīts augums pavasarī, kad no zemes izspraukušies krāsaini dzinumi, kompakts lapojums vasarā, ziedi vasaras otrajā pusē.
Foto – Uldis Muzikants

Zemgale 0

“DIMZAS”

Pircēji lielākoties ir konservatīvi savā izvēlē un kādu jaunumu iegādājas tikai kolekcionēšanas prieka dēļ. Reizēm tā ir viena no dārzu nelaimēm, jo savākts daudz dažādu retumu, bet augu grupēšanā un kompozīcijā izpratnes nav. Varbūt ir labāk, ja dārzā ir mazāks augu sortiments, taču vairāki vienas sugas pārstāvji. Turklāt stādot jāņem vērā, ka, piemēram, kokaugi augs lieli un būs jādomā, kā tos ierobežot, ja mazā dārziņā būs sastādīti pārāk biezi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Zelta jāņoga. Šķirne ‘Laila’ der gan dzīvžogiem gan ogu ieguvei. Ātraudzīgs, paliels krūms. Pavasarī skaisti zied dzelteniem ziediem, smaržo. Vasaras beigās ienākas gardas ogas, rudenī lapas krāsojas koši sārtas. Krūms apvieno visas latviešu dārznieku vēlmes – ir gan skaists, gan praktisks. Turklāt to joprojām var uzskatīt par retumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kalnu priede. Tiešām izcils augs gan izturības, gan dekorativitātes ziņā. Ir liela un maza auguma šķirnes. Lieliski padodas cirpšanai, tāpēc var veidot piefrizētus dzīvžogus vai izcirpt dažādas figūras, kaut vai zaļus zaķēnus. Kalnu priede rada arī tagad moderno japāņu dārza noskaņu.

Tūjas. Sevišķi populāras cirptiem un brīvi augošiem dzīvžogiem. Ir gan liela, gan maza auguma tūjas. Plašā izplatība skaidrojama arī ar celtniecības bumu, kad dzīvojamās mājas tika sabūvētas tuvu un ar mūžzaļo dzīvžogu savu pagalmu bija iespējams norobežot no svešiem skatieniem. Tūjas kā mūžzaļo augu gan iegādājas vairāk inerces dēļ, jo tām ir daudz alternatīvu (piemēram, Maķedonijas priede, ciedru priede, kadiķi u.c.).

Ūdensrozes. Vispopulārākās un iekārojamākās ir rozā ūdensrozes, piemēram, ‘Rosennymphe’ seklākiem (1,0 m, 2,0 m, 1,50 m) dīķīšiem, rozā ‘Marliacea Rosea’, ‘Marliacea Carnea’ un dzeltena ‘Marliacea Chromatella’ līdz 2 m dziļiem dīķiem. Vietējās audzētavās audzētie šo pārbaudīto šķirņu ūdensrožu stādi spēj pielāgoties arī skarbākiem laika apstākļiem, pārziemo dīķī. Ūdensrozes nav savienojamas ar tādām zivīm kā karpas, amūri un platpieres. Arī bebri iznīcina ūdensrozes, jo apēd saknes.

Vilkābeles. Populārs cirpto dzīvžogu augs. Ir labi veidojams, ātraudzīgs, pavasarī uzzied pa ziediņam, ienākas sārtas odziņas, ko lieto sirds veselības stiprināšanai.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.