Atbildīgākie tēti pasaulē 5
Pingvīni savus vecāku pienākumus uztver ļoti nopietni. Ņemot vērā bīstamos dzīves apstākļus – aukstumu, barības trūkumu, dabiskos ienaidniekus –, pingvīniem par saviem pēcnācējiem ir jārūpējas īpaši uzmanīgi. Piemēram, lielākā daļa pingvīnu perē olas uz kājām, lai tās nesaskartos ar auksto ledu, un viņu ķermeņa spalvu sega palīdz uzturēt nepieciešamo temperatūru cāļa izdzīvošanai. Ir dažas pingvīnu sugas, kas no zāles vai akmeņiem gatavo ligzdas.
Karaliskie pingvīni olu perē uz maiņām. Pēc olas izdēšanas māte to glabā pie sevis, zem spalvām, siltumā. Pēc tam viņa saudzīgi olu nodod tēvam. Šis process prasa augstu precizitāti un piesardzību, jo jebkura neuzmanīga kustība var olu sabojāt vai pat izraisīt tās nozaudēšanu. Mātīte izmanto savas kājas un knābi, lai maigi pārceltu olu no savām kājām uz tēva kājām.
Tēvs turpina perēt olu, kamēr mātīte dodas uz jūru, lai atjaunotu enerģijas krājumus, medījot zivis un citu barību. Mātīte atgriežas pēc vairākām nedēļām, un tad ir laiks tēvam doties medībās.
Imperatorpingvīnu vīrišķā dzimuma pārstāvji ir slaveni ar to, ka viņi par savu dārgo olu ir atbildīgi visilgāk. Pēc olu izdēšanas imperatorpingvīnu mātītes uz aptuveni diviem mēnešiem dodas jūrā, atstādamas tēvus vienus pašus sargāt olu. Jāatzīst, ka imperatorpingvīnu tēti neiebilst uzņemties atbildību arī mazuļu audzināšanā. Viņi aktīvi pieskata jaunos palaidņus.